Rakovník do výšin, Bohemians do hlubin

3.1.2011

Předposlední kolo extraligy v halovém hokeji mužů ledacos prozradilo. Tým Rakovníka potvrdil, že jeho převládající velmi dobré výsledky jsou dílem stále lepšící herní formy.

Naopak dvě další výrazné prohry Bohemians nenechaly nikoho na pochybách, že dříve tak obávané mužstvo není po vynucených (?) proměnách v sestavě už s to se z poslední příčky tabulky nejlepších odlepit. Závěrečné zápasy každopádně pořadí na prvních čtyřech  místech pro leckoho nečekaně výrazně zatím změnily. O to zajímavější bude  poslední dvoukolo hrané o nadcházející sobotě ve slávistické hale v Edenu. Rozhodne nejen o účastnících semifinále…

Výsledky zápasů hraných v neděli 2.ledna 2011:

Bohemians – HC Bolevec 4:8(2:3)

Vedoucí zelenobílých Daniel Kaplan: Zápas řízený dvojicí rozhodčích Podmol – Štěpnička byl v prvním poločase poměrně vyrovnaný. Zlom nastal, když jsme během tří minut třikrát inkasovali a hráli v oslabení. Nakonec se proměnil v jednoznačnou záležitost hostů, kteří se ve srovnání s minulostí nepochybně zlepšili. Góly Kalous 4 – Kindl 3, Picek 2, Krýsl , Hruška, Jungmann.

HC Rakovník – Litice 4:3(3:2)

Rakovník  se představil jako tým dodržující svou koncepci, cílevědomě si počínal po celých hrací dobu, soupeřova živelnost udržovala průběh zápasu na patřičné úrovni, výsledek tomu odpovídal. Góly M.Seemann 2,Procházka, Jahoda – Nicklas 2, Sochor. Rozhodčí Soukup – Štěpnička.

Slavia Praha – Slavia Hradec Králové 6:3(1:1)

V prvním poločase se zdálo, že  oba týmy mají ke třem bodům stejně daleko. Ve druhém poločase za nerozhodného stavu pražská Slavia využila oslabení soupeře od 31. minuty, vedla 5:2, hradecké  Slavii se v závěrečném náporu se podařilo jen snížit. Rozhodčí Němeček – Volf.

Výběr RD – Bohemians  10:4(5:1)

Góly vítězů Dašek, Vacek, Piterák, Ťopek po 2, Capouch, Procházka, rozhodčí Soukup a Šulc.

HC Rakovník – HC Bolevec 11:1(6:1)

Vysoké vítězství  Rakovníka po výborném výkonu a úspěšné střelbě komentoval hrající trenér Pavel  Hraba  lakonicky:  měli jsme  jak dobrou obranu, tak i střelecky disponovaný útok. Vyšel nám pressing i trestné rohy!

Litice – Slavia Hradec Králové 8:2(2:1)

Maximálně spokojený Tomáš Levý:¨O branky se během krátkých časových rozpětí rozdělili: Petrek 3, Dolejš a Dvořák po 2,  Tomáš Koryťák – soupeř: Toms 2.

Výběr RD – Slavia Praha 8:7(2:5)

Daniel Piterák hrající v tomto zápase za Slavii: "Po utkání se shodovali všichni: Viděli jsme 'utkání dne', pozoruhodné i tím, jak se skóre měnilo. Samozřejmě sehrálo svou roli, že v dresu výběru nastoupili reprezentanti působící v současné době v zahraničí Neusser, Bernátek a Tomáš Procházka. Změny skóre v posledních minutách. Nebo lépe vteřinách: 6:7, 7:7 a po trestném rohu 8:7.“ Rozhodčí Němeček – Šulc.

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Rakovník do výšin, Bohemians do hlubin