Rakovník se zapotil v Bolevci

24.4.2011

Poté, co Litice v předehrávaném utkání překvapivě a nepochybně zbytečně přišly o dva body doma s hradeckou Slavií, zahrával si v Bolevci s ohněm Rakovník. V soutěži žen slávistky potvrdily, že duel s Hostivaří zrovna v lásce moc nemají, týmu Bohemians se v Hradci Králové repríza podzimu nakonec rozplynula jako mlha u Kazína nad Berounkou.

M u ž i

HC Bolevec – HC Rakovník 1:2(0:1)

Na podzim málem dvouciferná výhra, na jaře se dlouho zdálo, že rakovničtí borci na boleveckém trávníku nechají dva body. Trenér Pavel Hraba ne příliš lichotivý konečný výsledek, odpovídající překvapivě nevydařenému zakončení akcí, komentoval takto:

Hráli jsme v kompletní sestavě, o to víc byla nepochopitelná naše hra. Nakonec totiž šlo z naší strany o menší drama. Dát gól se podařilo teprve pět minut před koncem prvního poločasu Hlínovi, po přestávce se očekávaná naše obvyklá suverénní kombinační hra nedostavila – naopak v 50.minutě David Kavan srovnal na 1:1. Nervozita stoupla, vytvořili jsme si nejméně patnáct šancí, z toho sedm bylo z té kategorie vyložených. A ni jeden míč však neskončil v bolevecké síti, teprve pět minut před koncem Dašek z trestného rohu zachránil výhru.

Rozhodovala dvojice rozhodčích Šulc -Tóth.

President – HC Mnichovice 7:2(3:1)

Převaha vyjádřená góly. Úspěšní Vaniš 3, Tomáš Bureš, Vymazal, Martin Sitár, Kopecký – Lavický, Zdeněk.

HC Hostivař – Slavia Praha 3:7(3:5)

Jak viděl utkání řízené duelem rozhodčích Hupcej – Podmol vedoucí Hostivaře Dan Kaplan?

Střetnutí bylo zpočátku docela vyrovnané, ještě po dvaceti minutách hry byl stav nerozhodný 3:3. Slušně na obou stranách hrané utkání bylo i líbivé napohled. Postupně slávisté převzali iniciativu, bylo zřejmé, že předčí soupeře zejména lepším zpracováním míče v plném běhu a herní orientací. Během druhého poločasu hosté opanovali hru a vše vyjádřili dalšími dvěma brankami. Střelecky úspěšní byli Kyndl a Vohnický po 3, Piterák – Bosák 2, Pauer.

Slavia Praha – RD 18 8:1

Ž e n y

HC Praga – HC Rakovník 6:1(3:0)

Maximální spokojenost s výsledkem i výkonem pragováckých děvčat nijak netajil trenér vítězného týmu Miloš Kavan:

Po čtvrthodině hry, kdy Haklová po ukázkové kombinační akce dostala tým do vedení, měla děvčata utkání plně ve svých rukou. Takto padaly další góly:

25. a 31.Laciná 2:0 a 3:0 – druhý gól po akci po celém hřišti, 40.Laciná z trestného rohu, 45. Neubertová z dalšího trestného rohu, 46.Veronika Matoušková z trestného rohu, 51. Laciná úspěšná po čtvrté (!) – 6:1.

M.Kavan shrnuje: Mám jedno velké přání – aby nám forma vydržela do konce sezóny!

HC Hostivař – Slavia Praha 0:2(0:1)

Trenér Slavie Vlado Poludvorný: „Jen slova chvály zasluhuje – Hostivař.

Udělala velký pokrok, byl to domácí tým, který si zasluhoval aspoň remízu. Má jedinou chybu - vytvoří si dost šancí, s jejich proměňováním

je naštíru. A tak oba góly padly po zahrání trestného rohu zásluhou Adély Mejzlíkové a Reinosové.“

Slavia Hradec Králové – Bohemians 1:0(0:0)

Jediná branka padla necelé dvě minuty před koncem do sítě hostů.