Rakovníku utekl triumf

11.10.2010

Šesté kolo extraligy mužů v pozemním hokeji konečně přineslo jedno utkání odpovídající více či méně svými herními kombinacemi i nabízenými střeleckými příležitostmi a v neposlední řadě i docílenými góly názvu soutěže.

Od začátku duelu Slavia – HC Rakovník až po závěrečný hvizd dvojice rozhodčích  Mejzlík – Volf se docela líbil jeho průběh, který zejména v první půli zastínil  nejrůznější nedopatření. Dopouštěly se jich v různých etapách oba týmy, střídající se i proto svorně ve vedení.

Hosté každopádně od začátku naznačili své kvality, v prvním poločase dvakrát o gól vedli. Domácí brzy pochopili, že duel se liší od všech předchozích, kdy většinou v jejich případě šlo spíše o jakousi docela vítanou rozcvičku.

Byli borci, kteří na sebe upozornili od začátku. Například rychlonohý, na svůj věk docela už technicky vyspělý Martin Seemann (své spoluhráče dvakrát dostal do vedení), Nejen svými třemi góly, názornou ukázkou svého pozoruhodného herního myšlení a schopnosti rychle reagovat, v neposlední řadě i přesnou střelbou v nejobtížnějších situacích - to vše  předvedl Petr Procházka. Soudě dle jeho současného startu na míč podezíraný patrně právem, že našel způsob, jak přijít o přebytečná kila.

K ose slávistického týmu patřil dlouho Dan Piterák, schopný během zápasu naběhat kilometry, pohotový, příkladný svou přesnou přihrávkou v běhu. Vše například názorně ukázal, když zvolil v běhu přihrávku volnému Tomáši Vohnickému, tomu nezbylo než srovnat skóre. Potlesk zasloužil i David Vacek, když otočen zády k brance tečoval prudkou přihrávku do rakovnické sítě. Zvýšil tak na 4:2 a zároveň nechtěně přehodil výhybku – slávisté snad pod dojmem „jasné“ výhry polevili, zapomněli na svou účinnou kombinační hru a následně i pohyb bez míče.

Naopak gól Procházky se proměnil ve vykřičník – Rakovník dokázal během čtvrthodiny vymazat nepříznivý stav, v nastaveném čase vedl 5:4, náporu slávistů však podlehl…

Sled branek:

1.Martin Seemann 0:1, 5. Vohnický 1:1, 16.Martin Seemann 1:2, 19.Capouch 2:2, 40.Capouch 3:2, 47.David Vacek 4:2, 48.Procházka 4:3, 57.Procházka 4:4, 65.Procházka 4:5, po uplynutí hrací doby 73.Drastík 5:5.

HC Hostivař – President  2:4(1:0)

(trav) Šlo o dva zcela svým průběhem a počtem docílených branek rozdílné poločasy. Po prvním vedli domácí, jediný gól vstřelil Tomáš Pauer z penalty nařízené za faul na Maříka. My jsme sice  měli takřka stálou převahu, šance  jsme nebyli s to si vytvořit, když jsme vystřelili, tak mimo branku.   Po přestávce se  nám podařilo  stav utkání zvrátit, vedli jsme 2:1, pak sice Mařík srovnal skóre, ale nakonec jsme přece jen vyhráli o dva  góly – zasloužili se o to Lukáš Vymazal, Trávník, Martin Sitár a Petr Černý.

HC Bolevec – Slavia Hradec Králové 2:2(0:1)

(krý) K utkání jsme bohužel nastupovali v kombinované sestavě, citelně chyběl Korbel, obvyklá opora týmu. Ve druhém poločase jsme se vymanili z obležení, hráči  se osmělili i k protiútokům, hra se vyrovnala a nakonec jsme získali cenný bod. Rozhodčí Hupcej – Tóth.

Litice – HC Mnichovice 6:0(1:0)

(sou)  Výrazné zlepšení po přestávce konečně přineslo tři body.

Ž e n y – 7.kolo

Slavia Hradec Králové – HC Rakovník 4:3(2:1)

(šmíd) Naše nadšení přispělo k překvapení.  Góly: Smitková,

Šimková, Žemličková, Venclová (pen.) – Hanzlová, Polcarová,

Fojtíková. Rozhodčí Babická – Šulc.

HC Hostivař – Bohemians  3:2(1:2)

(kem)  Jako noc a den se lišily oba poločasy, po přestávce naše děvčata mile překvapila diváky, otočila hru i výsledekVšechny tři góly si připsala na své konto Denisa Neplechová. Vskutku pozoruhodný hatttrick.

Slavia Praha – HC Mnichovice 4:2(3:2)

(vlp) Otevřený hokej,velice pěkný, oba týmy se snažily hrát čistě,

divákům se musel líbit. Za Slávii byly úspěšné Capouchová dvakrát, po gólu vstřelily Reinosová a Šípalová, sudí Kavanová – Mejzlík.

Neděle 10.10.2010 -  extraliga mužů

HC Mnichovice – HC Bolevec 1:1(1:0)

(krýs) Urputný boj se spravedlivým výsledkem, 33.min. střelecky úspěšný Ondřej Turek, z trestného rohu v 55.min. vyrovnal Krýsl.

HC Rakovník – HC Hostivař 6:1(1:1)

(kap) Až do 50.minuty vyrovnané střetnutí, hosté překvapili ofenzívním pojetím, přestože už od čtvrté minuty prohrávali, po necelé čtvrthodině dokázali vyrovnat. Zlom nastal po nepochopitelném extempore hostivařského obránce, který se dožadoval vystřídání tím, že zcela nečekaně opustil hřiště v době rakovnické útočné akce...Domácí se tak laciným způsobem ujali vedení, hosté se z šoku nevzpamatovali a inkasovali ještě čtyřikrát…Sled branek: 4. Jahoda 1:0, 17.Vymyslivecký 1:1, 50. Procházka 2:1, 56.Martin Seemann 3:1, 61. Dašek 4:1, 65.Procházka 5:1, 67.Ostaš 6:1.  Rozhodčí Hupcej – Tóth.

Slavia Hradec Králové – Slavia Praha 2:2(0:0)

(mach) Charakteristickým rysem utkání bylo neproměňování vyložených šancí, domácí dvakrát vedli, neproměnili penaltu, brankář Bušek střelu Pařízka vyrazil. Došlo k tomu za stavu 1:0 ( úvodní gól si připsal k dobru Tomáš Neuser). Úspěšným exekutorem penalty byl naopak vzápětí David Vacek, domácí se dostali po druhé do vedení zásluhou Tomse po dobře zahraném trestném rohu. Remízu zachránil necelých deset minut před konečným hvizdem Capouch, který poslal míč do prázdné branky.

President – Litice 2:6(1:2)

V mnohém zvláštní utkání. Třeba tím, že se nesehrálo sedm minut a na umělce zůstal ležet Trevor Botha. Sympatický hráč  z jihu Afriky, v neposlední řadě příkladný svým herním pojetím. Brzy v drezu Bohemians zjistil, čím se naše pojetí liší od toho, na které byl doma zvyklý... Michal Volf, jeden z rozhodčích, demonstroval svou pohotovost. sprintem, za který by se nemusel  stydět ani ten, kdo se věnuje atletice. Bleskurychle zdolal všechny překážky, na travnaté ploše slávistického atletického stadionu zajistil, že na žlutou sanitku i s patřičným obsazením se čekalo  neskutečně krátkou dobu…

Po půlhodině začalo utkání, v němž President (tým, který do té chvíle  ztratil body jen s vedoucí Slavií a dělil ho od ní pouhý bod) nastoupil proti  Liticím ( týmu, který mistrovský titul obhajuje a přitom nečekaně třikrát za sebou prohrál, a v tabulce klesl s šesti body  až na pátou příčku).

Zvláštní  utkání. I tím, že tým Plzeňáků viditelně vsadil na defenzívu a přitom střela Tomáše Koryťáka jako první minula soupeřovu branku neskutečně brzy a jeho bratr Jakub ho krátce nato napodobil tím, že branku přestřelil. Spokojen tímto pokusem nebyl - a tak zopakoval svůj pokus při trestném rohu. Mířil přesně. Navíc nechytatelně – 0:1!

Na záblesk ofenzívy Presidenta bylo třeba dvanáct minut  čekat. Únik

se povedl Vymazalovi, vytěžil se tak roh (bez následného efektu).

A tak Litice sázející na defenzívu demonstrovaly její specifické pojetí – Sochor obešel všechny protivníky, neváhal je obejít svým příkladným bekhendem – 0:2! Teprve pak vyrukoval na scénu soupeř,  začalo se hrát v kruhu soupeře, zahrával se trestný roh a dopouštělo se chyb naznačujících proč se v předchozích kolech dostávaly góly. Rychlonohý (a samozřejmě i herně chytrý )Vymazal bez větší námahy potrestal  hrubku plzeňské obrany –1:2.

Gól slibující rozuzlení zápletky vyskytující se ve vhodnou dobu a v pravý čas.

Využil ji překvapivě reprezentant Plzně poté, co umožnil soupeři předvést, co umí. Zřejmě neměl právě nejlepší den a tak se karta obrátila. Síť  Presidenta  se rozvlnila v poměrně krátké době čtyřikrát, soupeři se dovolilo zahrávat trestný roh,  tentokrát s padesátiprocentní úspěšností. Proč to nepřiznat?  Od Presidenta se už vzhledem k předchozím nesporným podzimním úspěchům čekalo víc. Litice naopak naznačily, že jsou s to odčinit nedávná klopýtnutí a nechat zapomenut na krizi.

Úspěšní střelci v tomto utkání:

President: Vymazal, Trávník /TR/

Litice:   Vychron  2, J.Koryťák , Sochor, Nicklas, Dolejš

Rozhodčí:  Mejzlík – Volf

Co soudí o utkání (a nejen o něm) Tomáš Levý?

Tak vysokou výhru jsem rozhodně nečekal. Na základě zkušeností, které jsme udělali v některých předcházejících zápasech, jsme vsadili na defenzívu.  A tak došlo k něčemu, co jsme dříve nepraktikovali:  najednou se na naší vlastní půlce objevilo osm hráčů v našich dresech, což dříve možné nebylo.  Každopádně jsme se snažili shodit ze sebe tu tíhu, kterou podobné prohry s sebou přinášejí. Snad se to povedlo.