Report: Slavnostní otevření hřiště v Liticích

1.4.2019

Od pátku do neděle 31.3.2019 probíhalo oficiální testování nového hřiště v Liticích. Byla to velká akce, protože kromě zápasů domácích týmů všech kategorií, přijel tým z Bolevce, české reprezentační týmy, či německý tým HGN Norimberk. Vše probíhalo ve velice přátelském duchu a všude byla cítit rodinná atmosféra.

Tento víkend se pomyslně uzavřela pětiletá práce, kdy funkcionáři klubu TJ Plzeň Litice začali shánět přes 15 miliónů korun na kompletní rekonstrukci. Povedlo se a za podpory státu, kraje, města i vlastních členů se finanční částku povedlo sehnat do koruny. Pár posledních měsíců bylo velmi hektických, protože část peněz pořád chyběla. Proto se opět zmobilizovala celá hokejová rodina a skrz veřejnou sbírku se povedlo sehnat poslední finance. Díky tomu jsme byli v neděli 31.3.2019 v 15 hodin svědky slavnostního otevření, kdy se na hřišti sešli i významní přispěvatelé. Za Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky přijel Karel Kovář, za Plzeňský kraj Marcela Krejzová, byl zde přítomen i primátor města Plzně Martin Baxa či starostka Litic Blanka Kantová. Samozřejmě nemohl chybět ani Gino Schilders, prezident Českého svazu pozemního hokeje. Všichni do jednoho oceňovali snahu Litic získat peníze i jinou cestou než jen skrz dotace. Kladně hodnoceno bylo i vlastní přidání ruky k dílu, kdy členové Litic pořádali a stále pořádají hromadné brigády. Celý ceremoniál uváděl předseda klubu TJ Plzeň Litice Michal Hofrichter. Místo přestřižení pásky si každý z hostů mohl vystřelit na bránu, vše se povedlo a hřiště tím bylo oficiálně otevřeno.

Kromě dospělých družstev na této akci nemohli chybět ani zástupci nejmenších litických pozemních hokejistů. Však celý klub čítá 250 členů a Litice mají jednu z nejrozšířenějších dětských základen. Jejich rodiče podpořili hokejovou neděli svými kulinářskými výtvory, takže o jídlo nebylo nouze. Pivo i limo teklo také proudem, takže o dobrou náladu bylo postaráno.

V neděli si zahrály reprezentační týmy proti domácímu výběru. Dopoledne proti sobě nastoupily ženy. Ženský reprezentační tým porazil Litické výsledkem 4:0. Protože Český svaz pozemního hokeje ve spojení s domácím klubem chtěl tento zápas zprostředkovat i online, byl zařízen i přenos na svazovém YouTube kanálu. Na celý zápas se můžete podívat zde. Je potřeba poznamenat, že litické ženy národnímu mužstvu nedaly vítězství zadarmo a bylo k vidění i pár šancí z jejich strany.

Odpoledne nastoupil výběr mužské reprezentace proti domácímu týmu TJ Plzeň Litice. Bylo znát, že muži ve žlutých dresech se chtějí před domácím publikem vytáhnout. Na tribuně a okolo hřiště se v tuto chvíli nacházelo okolo 300 fanoušků pozemního hokeje. První poločas byl překvapivě nerozhodný 0:0, kdy diváci mohli vidět ze strany reprezentačního mužstva pár krásných šancí. Hráči Litic se do druhého poločasu pořádně opřeli a z rychlého breaku padl první gól. Následně domácí přidali k překvapení všech ještě další dva. Mužský výběr Litic porazil české národní mužstvo 3:0 a domácí fanoušci jejich výkon po právu odměnili hlasitým potleskem. Na záznam celého zápasu se můžete podívat zde.

Jako by tento zápas byl symbolem celého maratonu stavění hřiště, který mají všichni okolo klubu litických za sebou. Stálo to hodně nervů, času, práce, ale když se hodně chce a všichni okolo přiloží ruku k dílu, tak se dílo podaří. Tomu se říká soudržnost hokejové rodiny. Tomu se říká český pozemní hokej.

Již teď se můžete těšit na další akce v Liticích. Finále extraligy 1.-2.6.2019 a mistrovství Evropy juniorů (divize "B") od 14.-20.7.2019.

Za foto díky Petrovi Růžkovi. Celé album naleznete zde.

 

Lenka Jeřábková

pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > TJ Plzeň Litice > Report: Slavnostní otevření hřiště v Liticích

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...