Reprezentace mužů nepostoupila z 1. kola

5.9.2018

Hockey Series Open v Polsku skončily pro mužskou reprezentaci neúspěchem.

Svěřenci Petra Troníčka odjeli na turnaj bez klíčových postav předchozích let a nově složený tým s mladými hráči nečekal jednoduchý turnaj. První kolo Hockey Series Open se odehrálo v polském Gniezdnu, kde postupně narazil český tým na soupeře z Itálie, Kypru, Polska, Litvy a Ukrajiny. Do druhého kola postupovaly pouze dva týmy a hrál se systém "každý s každým".

Zápas proti Itálii skončil nakonec těsně 3:4 v neprospěch českých barev. První poločas skončil nerozhodně 2:2 a Češi předváděli dobrý hokej. V druhé polovině ale pustili soupeře do dvoubrankového vedení a na konečných 3:4 snížili až tři minuty před koncem.

Nejslabším soupeřem byl jednoznačně Kypr, a také podle toho se do zápasu šlo. Bylo to pouze o tom, kolik branek zvládnou Češi nastřílet. Nakonec svítil na tabuli výsledek 10:0 a Češi si spravili po prvním zápase chuť. V zápase si připsal hattrick Tomáš Vohnický.

Důležitým zápasem v turnaji bylo třetí utkání proti Polsku. Pokud by muži zvítězili, měli velkou šanci na postup. Rozdíl mezi oběma týmy byl především v bojovnosti a důrazu. Polsko se dokázalo prosadit v 11. minutě zápasu a po celý zápas svědomitě bránilo. Když přidali Poláci druhý gól v 53. minutě, bylo rozhodnuto 0:2. Pro možnost hrát o postup by musel zápas skončit minimálně remízou.

Zápas s Litvou si český tým pohlídal a zvítězil 5:0. Ve stejný den si další výhru připsalo i Polsko a zajistilo si postup do 2. kola. O dalším postupujícím rozhodly až poslední zápasy, ve kterém Itálie zvládla uhrát důležitý bod proti Polsku a postoupila z druhého místa.

V posledním zápase hrálo Česko pouze o čest. Do zápasu vstoupil tým v jiném složení, na pole se podíval například i gólman Tomáš Hanus. Poslední prohra 2:9 proti Ukrajině ale již nic nezměnila. Reprezentace mužů nezvládla do dalšího kola postoupit a tím se rozplynul i sen o olympijské kvalifikaci.

Záznamy zápasů naleznete zde.

Veronika Decsyová

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Hockey Series Open 1. kolo, Polsko > Reprezentace mužů nepostoupila z 1. kola