Reprezentace U16 dívky

12 3 4 >

2.8.2016 Ohlédnutí za turnajem EuroHockey5s dívek

Naše děvčata změřila síly s evropskými týmy v novém podání pozemního hokeje a to hockey5s, tedy venkovním hokejem s mantinely a se 4 hráči v poli. První zápas byl velikou neznámou a to jak pro hráče a trenéry, tak i pro rozhodčí. Polovinu zápasu nám trvalo, než jsme si zvykly na zúžené hřiště a na silový kolektivní hokej. Ve druhé půli jsme již ale dominovali a první zápas s přehledem vyhráli 10:0. Druhý den nás čekal těžší soupeř – Turecko, se kterým jsme prohrávali po první třetině 0:2. Do druhé třetině jsme ale na Turkyně zatlačili a zápas otočili na 3:2. Dvě minuty před koncem stihlo Turecko ještě dorovnat, ale na gól kapitánky Novákové ve 30.minutě už zareagovat nestihlo. Odpoledne jsme sehráli zápas proti slabšímu Bulharsku, který jsme vyhráli 12:0. Ve čtvrtek nás čekal nejtěžší soupeř – Itálie. Zápas probíhal ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách. Z naší strany výborný týmový výkon, který přinesl remízu 2:2. Poslední zápas v základní části byl proti Chorvatsku. Vysokou výhrou jsme se mohli dostat na první místo před Italky. Po výhře 5:1 jsme ale skončili se stejným počtem bodů na druhém místě za Itálií. Ve finálové skupině se mezi sebou utkaly týmy Česká republika, Itálie a Turecko. V pátek Itálie v prvním zápase porazila Turecko vysoko 7:0. K prvnímu sobotnímu zápasu jsme nastoupili proti Turecku. Turecko se rychle ujalo vedení. My jsme vyrovnali až ve druhé třetině, na což Turecko okamžitě reagovalo a opět nám o branku odskočilo. Do konce druhé třetiny jsme dokázali zápas otočit na 4:3. 3 minuty před koncem jsme ještě navýšili na 5:3 a tak kosmetická úprava na 5:4 v závěru nám již nevadila. Velice fyzicky a psychicky náročné utkání, ve kterém děvčata ukázala své odhodlání a týmového ducha, bylo pro nás prakticky vyvrcholením. Před závěrečným utkání byla čísla jasná, museli jsme vyhrát, Italky měly lepší skóre. Italky měly velikou výhodu a to tu, že hráli ten den první zápas. V zápase bylo jasně vidět, kdo má více sil a to Italky zužitkovaly vedením 3:0. Na holkách bylo vidět, že chtějí domácí turnaj vyhrát a oplatit podporu diváků. I přes dvě zranění se nám podařilo snížit na 2:3. Hru jsme ale museli otevřít a vše vrhnout do útoku, protože ani remíza by nám nestačila. To mělo za následek potvrzující branky v samotném závěru utkání. Pro 90% týmu to byly první zkušenosti s reprezentací(kromě kapitánky Novákové), seznamovaly se vůbec s fungováním takového turnaje. Bylo ale každým dnem, každým zápasem vidět, jak se zlepšují a nasávají zkušenosti. Z tohoto pohledu výborný turnaj, ze kterého si kromě zkušeností, odnášejí naše děvčata stříbrné medaile. více

9.7.2016 ČR - Itálie 2:4

Praha 9.7. 2016 - Naše reprezentace nastoupila do zápasu s chutí vyhrát a stát se celkovým vítězem šampionátu. Bohužel první třetina vzala hráčkám sílu. Do druhé třetiny vcházely s dvou gólovým náskokem Italek. Druhá třetina nabídka akční hokej, kde v 11 minutě opět Italky skórovaly a ve 12 minutě následoval první gól Lucie Dolívkové. V hráčkách tento gól vyvolal větší aktivitu, ale bohužel branka nepřišla. Ve třetí třetině zázračnou střelou upravila skóre Lucie Duchková. Itálie na to reagovala a upravila konečný stav utkání na 2:4 pro Itálii. Český tým skončil na krásném 2. místě. více

8.7.2016 ČR - Chorvatsko 5:1

Praha 8. 8. 2016
B: 3 HÁJKOVÁ Natálie, 8 DOLÍVKOVÁ Lucie, 10 KOŽÍŠKOVÁ Adéla, 13 NOVÁKOVÁ Natálie (C), 17 BASOVA Katerina více

7.7.2016 ČR - Itálie 2:2

Praha 7. 7. 2016 - Česko-Itálie byl šlágr dnešního dne v dívčí skupině. Utkali se zatím neporažené celky. Začalo se opatrně z obou stran, nikdo nechtěl udělat chybu. Přesto našly Italky mezeru v české obraně a v 9. minutě se ujaly vedení. Češky usilovaly o vyrovnání, ale to je jim nepodařilo. Místo toho dostaly v polovině druhé části krátce po sobě dvě zelené karty a Italky si s dvojnásobnou přesilovkou poradily. Nedlouho nato dostaly první kartu i Italky. Češky sice nevyužily přesilovku přímo, ale krátce po ní přece dokázaly snížit na rozdíl jediné branky. Ve třetí části se Česko opět nevyvarovalo zelené karty, tentokrát ale oslabení ubránilo. Češky převzaly otěže zápasu a 4 minuty před koncem Italky kapitulovaly podruhé. Poté dostaly ještě žlutou kartu, ale Češky ze závěrečného tlaku už nic nevytěžily, a tak se oba týmy rozešly nakonec smírně 2:2. více

6.7.2016 ČR - Bulharsko 12:0

CZE-BUL 12:0
B: 3 HÁJKOVÁ Natálie 2x, 6 HOLUBCOVÁ Tereza 3x, 10 KOŽÍŠKOVÁ Adéla 2x, 13 NOVÁKOVÁ Natálie (C) 2x, 14 DUCHKOVÁ Lucie, 17 BASOVA Katerina, 20 HANZLOVA Karolina
Češky šly do zápasu v roli favorita a na hřišti to bylo znát. Na první gól si sice diváci poškali až do 7. minuty, ale pak se s góly roztrhl pytel. Bulharsko se stěží dostávalo ze své poloviny, během zápasu dostalo 2 zelené karty za obranné fauly. Češky s chutí útočily, Bulharsku bohužel moc nepomohla ani jejich brankářka, a tak si nakonec Česko odneslo vysokou výhru 12:0. více

5.7.2016 ČR - GRUZIE 10:0

První třetina zápasu byla celkem vyrovnaná, Češky se prosadily nájezdem
ve 4. minutě. Ve druhé třetině ale přišla česká smršť gólů. více

25.6.2016 Finální nominace holky U16

Dne 21.6.2016 se uskutečnil celodenní trénink, který měly dohromady dívky reprezentace U16 a U18. Děvčata byla rozdělena do několika družstev a celý trénink se hrál hockey 5s. Po tréninku proběhla nominace hráček na nadcházející ME Hockey5s dívek U16. více

25.5.2016 Celodenní trénink U16 holky

Praha 25. 5. 2016 - V pátek 20.5.2016 se uskutečnil další celodenní trénink reprezentace dívek U16. V první fázi se trénovala převážne cvičení zaměřená na fyzičku a obratnost s hokejkou. Ve druhé fazi se odehrávala cvičení zakončená střelou a nácvik hry na hřišti s mantinely v rozměrech hockey 5s. více

24.4.2016 U16 dívky - příprava na Hockey 5

Praha 24. 4. 2016 - V pátek 22.4. 2016 se uskutečnil druhý celodenní trénink reprezentace dívek U16. V první fázi se trénovala převážně cvičení zaměřená na střelu a technické dovednosti. Ve druhé části se trénovala taktika a děvčata si zahrála proti sobě hockey 5. více