ME U21 holky 2010 - Republica Ceca už tu na vás čeká...

26.7.2010

Úspěšné pondělí pro náš tým! Jak jsme vyhráli nad Rakouskem a užili si zasloužený odpočinek popsala další trojice hráček, samozřejmě s komentářem trenérů.

Dnes jsme poprvé, hned po budíčku, měli ranní výběh. Na uzavřené dálnici mezi poli došlo i na kolečko důvěry, při kterém jsme utužovali partu, vzaly jsme mezi sebe i manažera George. Po ne příliš vydatné snídani jsme jako každý den vyrazili na poradu a posléze rozmetat Rakušanky. Do zápasu jsme nastoupili s elánem, který vyústil ve výhru 2:1 díky dvěma gólům Veroniky Decsyové.

K našemu velkému překvapení na nás na stole čekaly opět těstoviny, avšak pro tentokrát s pestem. Hned na to jsme odjeli na hotel, kde jsme si užívali zasloužený relax. Po odpočinku jsme jeli shlédnout utkání z druhé skupiny a na večeři. Mezitím jsme stihli nakoupit pár zásob na hotel. Zítra máme v plánu vyhrát proti Ázerbajdžánu a nakoupit si spoustu oblečení v místním nákupním středisku Atlante.

Verča, Kačka a Klára

Miloš a Vůdy dnešek vidí takto:

"Před utkáním proběhla na hotelu porada. Ukázali jsme si na videu závažné chyby ze zápasu s Polskem. Zopakovali jsme naše kvality, přednosti a sestavu na dnešní den.

Utkání se dá hodnotit jako kopie zápasu s Polskem, ale v obráceném gardu. My jsme začali aktivněji, měli jsme více ze hry. Naše hra byla přesnější a rychlejší. Rakušanky, které hrály na turnaji první zápas – los jim dal první den volno, hrály opatrně a vyčkávaly. Naše první útoky, zakončené Hanzlovou a Capouchovou v počátku odvrátily. V osmé minutě při útoku, v ose Žemličková, Hanzlová, Capouchová, zastavily soupeřky v kruhu balón nohama. Při TR zahrála přímou střelu Neubertová, brankářka Anderlik ji vychytala, ale při dorážce sklouzl balón Jirsové na nohu. Dvě minuty na to, díky dobré obraně celého týmu, odevzdaly soupeřky míč na hůl Laciné. Dlouhý balón středem zahrály Laciná na Capouchovou, ta prodloužila na dobře nabíhající Hanzlovou, která po zatažení do kruhu, místo střely, přiklepla zleva dobíhající Decsyové (9. minuta). Gól do prázdné branky jsme si právem zasloužili. Rakušanky hru začaly vyrovnávat. Nedokázaly si udržet své útočné akce v naší třetině a v kruhu přesně nahrát  - nevystřelily. Jeden z ojedinělých centrů musela Čecháková vykopnout vzduchem, zahrával se TR proti nám. Rakušanky špatnou rozehrávkou založily náš protiútok. Hra se začala vyrovnávat a hrálo se od brány k bráně. V 26. minutě, po nacvičeném rozehrání před kruhem, jsme zvýšily druhým gólem Decsyové na 2:0. Přestávka nám přinesla radost, uklidnění, možná až moc velkou spokojenost.

Druhý poločas pokračoval hrou mezi třetinami. Vyvinutým tlakem Rakušanek jsme začali chybovat při bránění a rozehrávkách. Tlak soupeře vyvrcholil čtyřmi trestnými rohy, které jsme ubránili. Poté však v 41. minutě centrem z pravé strany a chytrou tečí snížila Sander na 2:1. Ihned poté, ve 42. minutě za faul byla vyloučená Laciná na 10 minut. Soupeřův tlak trval až do konce utkání, ale na výsledku 2:1 se nic nezměnilo."

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 ženy > ME U21 holky 2010 - Republica Ceca už tu na vás čeká...