Rüsselsheim vs. Mannheimer HC 0:6

16.9.2010

Jednalo se o první zápas nové sezóny. Minulé vzájemné střetnutí vyznělo lépe pro hosty, když si odvezli 3 body za výhru 4:1. Oproti minulé sezóně odešli ke škodě domácích 3 kvalitní hráči, které nahradili mladí odchovanci klubu. Mannheim naopak posílil v útoku Matthiasem Witthausem, olympijským vítězem z roku 2008.

Bohužel sešlo z plánovaného příchodu Jamieho Dwyera, který musí kvůli povinnostem v národním týmu odehrát zápasy v Austrálii, což mu posléze neumožňuje hrát v německé lize :-(

Zápas začal opatrně s mírnou převahou hostujícího týmu. Tento mírný tlak vyústil v trestný roh, který Tomáš Procházka proměnil ve vedení 1:0. Jen par minut později se Procházka z trestného rohu opět nemýlil 2:0. Domácí se pokusili o adekvátní odpověď, ale jejich snaha končila na neschopnosti vstřelit gól i z velmi slibných pozic. Podle „hesla nedáš, dostaneš“ se po rychlém úniku von Schevena z blízkosti prosadila letní posila Witthaus 3:0.

Druhý poločas byl po hokejové stránce na trochu nižší úrovni. Značné množství nepřesností střídaly šance na obou stranách. Po jedné z nich se již po druhé v zápase prosadil Witthaus 4:0. Rüsselsheim pokračoval v neproměňování nahodilých brankových příležitostí a nepomohla ani desetiminutová početní převaha, když byl za sekání vyloučen hostující Jan-Philipp Fischer. Naopak byl to opět tým z Mannheimu, jenž po rychlém protiútoku dostal výhodu trestného rohu. Procházka opět rozvlnil síť a završil hattrick. Na konečných 6:0 poté ještě zvýšil Danny Nguyen.

Další zápas sehraje MHC na domácí půdě, kde přivítá tým z Mühlheimu. Ten se bude chtít pomstít za prohru v boji o třetí místo v EHL. Mannheimu se dosud nikdy nepodařilo Mühlheim v domácím prostředí porazit, takže se dá očekávat vyrovnaný zápas.

Připravil Tomáš Procházka

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Zahraniční ligy > Rüsselsheim vs. Mannheimer HC 0:6