Semifinále muži: SK Slavia Praha - Bohemians Praha 6:7 (2:3)

7.2.2016

Praha - 7. 2. hala Podvinný Mlýn, FINAL FOUR

SK Slavia Praha - pozemní hokej - TJ Bohemians
V pražském derby se proti sobě postavily týmy Slavie a Bohemians. Druzí jmenovaní šli do vedení po střele Adama Škalouda. Osm minut před pauzou zvýšil na 0:2 Tomáš Vohnický. Slavia však nenechala soupeře odskočit na více branek a snížila Tomášem Romancem. Hned vzápětí po trestném rohu vyrovnal David Vacek na 2:2. Slávisté se tlačili před branku svých soupeřů, ale dle hesla nedáš dostaneš zvyšoval na 2:3 Lukáš Plochý poté, kdy jediný obránce Bohemians odvrátil útok tří hráčů soupeře. Ve druhé půli se skóre měnilo až po pěti minutách kdy hráči Slavie využili své sehranosti a Daniel Piterák vyrovnal na 3:3. Během jedné minuty pak strhl vedení na slávistickou stranu Jakub Kyndl. Bohemka se však nehodlala vzdát a Jan Železný srovnal okamžitě na 4:4. Do konce utkání zbývalo devět minut. Bohemka nadále tlačila své soupeře a během několika vteřin strhla vedení na svou stranu díky Ondřeji Soukupovi. Slavisté však využili svých zkušeností a David Vacek opět srovnal skóre. V těchto chvílích jsme sledovali vypjaté utkání plné zvratů, o finále se bojovalo do posledního míčku. Tentokrát to byl reprezentant Ondra Vudmaska, který dokázal srovnat stav na 6:6. Druhé semifinále proto rozhodovaly nájezdy. Rozhodovala série tří nájezdů, z nichž vyšel po dramatu vítezně tým Bohemians, když Lukáš Plochý dokázal proměnit jediný nájezd série. Ve finále tak uvidíme týmy Rakovníka a Bohemians.

pozemnihokej.cz > Akce > Final four hala > 2016 > Semifinále muži: SK Slavia Praha - Bohemians Praha 6:7 (2:3)