Semifinále mužů: TJ Litice Plzeň - HC 1972 Rakovník 4:6 (3:4)

7.2.2016

Praha - 7. 2. hala Podvinný Mlýn, FINAL FOUR

TJ Pozemní hokej TJ Plzeň-Litice – HC 1972 Rakovník
Bleskově do prvního mužského semifinále vstoupil tým Litic, když se Michal Bárta trefil z velkého úhlu a překvapil rakovnického brankáře Hrabu. Rakovník velmi rychle odpověděl z trestného rohu, na 1:1 srovnal Daniel Skála a vzápětí zvyšoval Petr Procházka na 1:2. Sledovali jsme velmi atraktivní utkání s nábojem. Deset minut před koncem první půle se trefil z rohu Tomáš Jahoda a zvýšil už na 1:3 pro Rakovník. Velmi krátce poté za Litice krásně snížil Lukáš Nocar ze sehraného signálu trestného rohu. Na 2:4 vzápětí zvýšil rakovnický kanonýr Petr Procházka. Litičtí však nic nenechali náhodě a Lukáš Benda snížil na 3:4 z trestného rohu. Za tohoto stavu se měnily strany. Druhá půle nabídla hokej vysoké kvality, ještě deset minut před koncem byl stav stejný jako konci první půle. Byl to až David Kopřiva, který se trefil na straně Rakovníka a zvýšil na 3:5. Odpovědí Litic byla hra bez brankáře. Tento fakt a odhodlání přinesl plzeňským trestný roh, který se však hrubě nepovedl. Emoce na hřišti byly v těchto minutách hodně našponované. Rakovník si však hrábl do rezerv a David Kopřiva opět navýšil, tentokrát již na 3:6. V dohrávaném rohu už jen Litice proti osamocenému brankáři Hrabovi zkorigovali na konečných 4:6. Rakovník je tak prvním finalistou.

B: Litice - 17 Michal Bárta, 4   Lukáš Nocar, 9   Lukáš Benda, 4   Lukáš Nocar, Rakovník - 12 Skála Daniel, 17 Procházka Petr, 7   Jahoda Tomáš, 17 Procházka Petr, 4   Kopřiva David, 4   Kopřiva David

R: Soukup, Podmol

pozemnihokej.cz > Akce > Final four hala > 2016 > Semifinále mužů: TJ Litice Plzeň - HC 1972 Rakovník 4:6 (3:4)