Semifinále žen: HC Praga - HC Hostivař 2:0 (1:0)

7.2.2016

Praha - 7. 2. hala Podvinný Mlýn, FINAL FOUR

V prvním semifinále proti sobě nastoupily pražské rivalky z Hostivaře a Pragovky. Byla to právě Hostivař, která měla překvapivě více ze hry, když v prvních deseti minutách zahrávala několik trestných rohů. Ty se jí však nepodařilo proměnit. Praga měla problémy se zarputilostí svých soupeřek. Hostivař několikrát pálila na prázdnou branku, ale střely postrádaly víc důrazu. Na konci první půle Hostivař začala soupeřky více napadat a otevřela tím více svou půlku hřiště, z čehož těžila Pragovka. Tři minuty před koncem první půle se z velkého tlaku nakonec prosadila zkušenost v podání skvěle hrající Karolíny Paterson. Strany se tak měnily za stavu 1:0 pro Pragovku. Druhá půle pokračovala v nastoleném tempu, Pragovka měla přeci jen více ze hry a Hostivař začala nervoznět. Deset minut před koncem zahrávala Praga trestný roh, který sice skončil za zády brankářky, ale neuvěřitelně zasáhla jana Neplechová, která střelu vyškrábla ven z kruhu. Devět minut před koncem utkání tak byl stav stále 1:0. Hostivař sáhla ke hře bez brankářky a Pragovka tři minuty před koncem trestala z trestného rohu. Nic na konečném skore nazměnil ani dohrávaný roh a Pragovka se tak raduje z postupu do finále.

B: 8 Karolína Paterson, 17 Luce Neubertová

R: Babická, Kavanová

pozemnihokej.cz > Akce > Final four hala > 2016 > Semifinále žen: HC Praga - HC Hostivař 2:0 (1:0)