Série přípravných zápasů v Norimberku

23.8.2010

Český team se zúčastnil přípravného turnaje pořádaném místním klubem Norimberk HTC (1. bundesliga, s několika reprezentanty Německa ve svém středu, mimo jiné s M. Müllerem – kapitánem německé representace).

Mimo českého teamu se turnaje zúčastnili další dva teamy – Mnichov SC (2. bundesliga) a Rüsselsheimer (1.bundesliga). V sobotu nás čekaly dva zápasy (2x35 minut), v neděli se hrálo systémem 1x30 minut – 4 zápasy.

Sestava: Kaplan Petr, Krýsl Michal, Neusser Filip, Bernátek Štěpán, Procházka Tomáš, Hanus Martin, Vudmaska Ondřej, Vohnický Tomáš, Jahoda Tomáš, Rybáček Tomáš, Babický Martin, Vacek David, Piterák Daniel, Chrpa Pavel, Bicek Lukáš, Travník Marek, Lehovec Martin, Sitár Martin, Soukup Michal, Nicklas Reinhard.

Sobota:

1. zápas jsme hráli proti domácím NHTC. První poločas skončil smírně 2:2. Střelci branek Babický a Vohnický. Prvně jmenovaný se prosadil při skrumáži před brankou, druhý skóroval při ukázkově provedeném brejku 2 na 4. Dvojice Vacek Vohnický zahráli tuto situaci opravdu ukázkově. Druhý poločas díky naší neschopnosti rozehrát balon jinam než k postranní čáře skončil naší porážkou 4:0. Celkové skóre 6:2 pro NHTC.

2. zápas nás čekal za pár hodin proti družstvu Mnichov SC. Mužstvo podalo celkově slabý výkon. Působili jsme unaveným dojmem. 1. gól jsme vstřelili my – 14. minuta David Vacek. Bohužel poté jsme již jen inkasovali. Čeští hráči nebyli schopni udržet tempo hry a do konce zápasu obdrželo 4 góly. Celkový výsledek 4:1 pro Mnichov SC.

Pro první den jsme postrádali oba hráče Mannheimu (Procházka, Bernátek). Své zřejmě udělala i cesta a vstáváni v pět hodin ráno.

Neděle:

Do všech 4 zápasů zásáhli oba hráči mannheimského teamu.

1. Zápas proti Rüsselsheimeru se odehrával dle našich not, byla znát přítomnost Tomáše Procházky v obraně, která se jeho příchodem stala lépe organizována. 1. gól vstřelil Martin Sitár, 2. gól Ondřej Vudmaska. Celkově jsme soupeře přehrávali ve všech směrech.

2. Zápas po 10ti minutové pauze, proti domácím se hrál ve zcela jiné stylu než včerejší kláni. Češi byli celkově lepším teamem. Nedokázali jsme převahu vyjádřit góly, vstřelili jsme pouze jeden – střelec Štěpán Bernátek. Soupeř dokázal i přes naši převahu srovnat. Celkové skóre 1:1

3. Zápas opět proti Rüsselsheimeru – pauza mezi zápasy 40 minut. Sice jsme obdrželi první branku, ale poté jsme skórovali 3x. Výsledek 3:1

4. Zápas po 10ti minutové pauze proti domácím NHTC byl spíše otázkou vůle. Oba teamy byly unavené. Němci nám vstřelili 2 branky. Prohra 2:0.

Celkové hodnocení je optimistické, při kompletním složení jsme schopni produkovat hokej na slušné úrovni, i když je stále mnoho co se musí zlepšit. V tomto nám doufejme pomůže expanze hráčů do zahraničí, kdy 2. německou bundesligu vyrazili okusit čeští hráči (Gladbacher – Babický, Trávník, Hanus, R.T. Mnichov – Krýsl)

Připravili Michal Toms a Petr Troníček

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Série přípravných zápasů v Norimberku