Sešívaní slaví double i v hale!

12.1.2015

Praha - Před zaplněnou halou na pražském Podvinném mlýně se mistry ČR v halovém hokeji stali hokejisté pražské Slavie.

Praga - Rakovník 4:6, poločas 1:1, zápas 3:3, nájezdy 1:3
Zajímavý zápas pro diváky, skóre se obracelo na jednu nebo druhou stranu. Nakonec v čase 4.40 před koncem šla do vedení Praga A. Kolářovou, Rakovník ale začal hrát power play a 34 sekund před koncem Kříženecká vyrovnala. Následovaly nájezdy, ve kterých mi připadalo, že Praga psychicky nezvládla vyrovnání. Rakovník z 5 nájezdů proměnil tři, Praga ze 4 pouze jeden. A tak mi vyšel první předpoklad.
TR:
Praga 4, 1 gól
Rakovník 4, žádný gól

Slavia - Hradec Králové 4:2, poločas 2:0
Hradec podal velice sympatický výkon a zaslouží si pochvalu, bohužel pro Východočešky to ale na pražské rivalky nestačilo. Slavia držela vývoj skóre pod kontrolou, důležitý byl druhý gól těsně před poločasem (6 sekund před poločasem Bížová zvýšila na 2:0). Hradec sice ve čtvrté minutě druhého poločasu snížil z TR na 2:1, ale za minutu a půl Poloprutská opět vrátila Slavii vedení o dva góly. Zápas pak byl dohráván v poklidu.
Góly: Capouchová 2x, Bížová a Poloprutská za Slavii, za Hradec 2x Smitková
TR:
Slavia žádný,
Hradec 5, 2 góly

Semifinále muži:
Bohemians - Rakovník 3:5, poločas 1:1
V prvním poločase byl průběh dost vyrovnaný. Ve druhém sice Rakovník dvěma góly odskočil na vedení 1:3 (v čase 18.01 do konce nejdříve z TR a pak v čase 11.41), ale stále nebylo rozhodnuto. Výsledek ovlivnil výpadek Bohemians cca 5 minut před koncem. V čase 6.13 R. Ostaš proměnil penaltu, v čase 5.24 Seeman zvýšil vedení Rakovníka až na 1:5.  To se ukázalo jako klíčové. Bohemians ještě snížili dvěma brankami 4 minuty před koncem na 3:5, ale to bylo vše. Rozhodujícím v tomto semifinále se ukázaly dva faktory: absence Chrpy v brance Bohemians a efektivita hry rakovnického útoku. Dominovala u nich snaha každou akci dotáhnout až k zakončení a tato snaha byla i 5x gólová.
TR:
Bohemians 2, žádný gól
Rakovník 5, 2 góly

Slavia - Hradec Králové 3:2, poločas 1:0
Opět zajímavý zápas pro diváky. Hradec byl velice dobře připraven, dokázal, že těsné výsledky ze základní části nebyly náhodou. První poločas vyrovnaný, jediný gól vstřelil 15 sekund před koncem z TR Procházka. Ve druhém poločase Hradec skóre otočil. V čase 18.04 potrestal nedůslednost obrany Slavie, v čase 12.06 z TR Machut získal pro Hradec vedení. Za tři minuty ale opět Procházka a opět z TR vyrovnal na 2:2. Oba týmy se pak snažily získat vedení na svou stranu, ale nezanedbávaly ani důsledné bránění. Zápas nakonec rozhodla zbytečná chyba brankáře Hradce, který neuhlídal svůj pohyb a zabrzdil až o Vacka. Následovala penalta, kterou Vacek dvě minuty před koncem proměnil a Slavia vedla 3:2. Pak začaly pracovat i emoce, jejich výsledkem bylo, že Hradec dohrával v posledních 36 sekundách přesilovku 5:3, ale nevytěžil z ní nic a tak se vítězem stala Slavia.
TR:
Slavia 5, 2 góly
Hradec 3, jeden gól.

Finále ženy: Slavia - Rakovník 7:0, poločas 2:0
První poločas ještě Rakovník odolával, ale Slavia se stejně ujala vedení 2:0, kdy úspěšnou střelkyní byla v obou případech Bížová. Rozhodnutí přinesl úvod druhého poločasu, kdy v první minutě Bížová vstřelila svůj třetí gól a za minutu na to již byl stav 4:0, střelkyní byla Capouchová. Zbytek zápasu již Slavia kontrolovala a zvyšovala stav až na konečných 7:0, kdy góly vstřelily v čase 10.06 do konce A. Mejzlíková z penalty, v čase 4.09 Hrachová a v čase 2.14 Capouchová.
Slavia si tak dokráčela k obhajobě titulu a lze říct, že obhajoba je zasloužená, V celé sezóně neztratila ani bod. Hlavními faktory titulu byly: Kvalita kádru a možnost přípravy v hale odpovídajících rozměrů.

Finále muži: Slavia - Rakovník 5:3, poločas 3:2
Slavia zahájila finále velkým stylem, za 6 minut vedla 3:0 (góly Vacek, Piterák, Kyndl). Rakovník se ale z toho špatného úvodu oklepal a v čase 6.40 před koncem poločasu již na tabuli svítil stav 3:2 (góly Rakovníka Seeman a Jahoda). Ve druhém poločase v čase 15.50 do konce vyrovnal Gregor a začínalo se znovu. Výsledek se lámal na konci. Nejdříve Procházka zakončil svůj výlet dopředu v čase 2.45 před koncem perfektní přihrávkou na Capoucha, který se nemýlil a Slavia vedla 4:3. Sto sekund před koncem Rakovník začal hrát power play, radost mu ale pokazil opět Procházka svým sólem, které v čase 0.18 zakončil gólem a určil tak konečný výsledek. Finálové utkání mužů i s ceremoniálem si můžete prohlédnout na tomto odkazu - zde.
TR:
Slavia 2, žádný gól
Rakovník 2, jeden gól

Vladimír Poludvorný

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Sešívaní slaví double i v hale!