Shrnutí českých bojů na evropských pohárech

25.5.2018

Víkend evropských klubových pohárů 2018 je za námi. Shrnuli jsme pro Vás výsledky všech českých zástupců.

Každoročně se dva naše nejlepší týmy z extraligy mužů a žen utkávají s konkurenčními týmy v evropských pohárech. Tento rok došlo k pikantérií, kdy dva české týmy hrály stejnou soutěž a dokonce i proti sobě – muži z SK Slavia a Litic. Každopádně pojďme se nejprve podívat na naši něžnější polovičku.

Díky vítězství v extralize 2016 / 2017 ženy z SK Slavia odletěly do krásného Dublinu v Irsku, kde se zúčastnily druhé nejvyšší divize Trophy. Tady už je laťka nasazena hodně vysoko. Například v anglickém klubu Holcombe HC hrálo hned 8 reprezentantek různých národností. Ženy z SK Slavia právě prochází díky těhotenství, studiu a dlouhodobějším zraněním generační obrodou, takže si musely poradit i s tímto faktem. Nastoupily však hrdé a odhodlané uhrát výsledky, za které by se nemusely stydět. I přes zlepšující se tendenci v základní skupině skončily na posledním místě. Úroveň Trophy se s naší ligou prostě nedá srovnat a tempo zápasů bývá vražedné. V posledním zápase o umístění vyhrály nad Francouzkami 5:3, a i když sestoupily do nižší soutěže, odnášejí si spoustu zkušeností, které se jim budou hodit nejenom v play-off české ligy.

Ženy z Rakovníku v roce 2016 /2017 skončily v české lize na druhém místě, proto odjely do belgického Gentu účastnit se klubového poháru EuroHockey Club Challenge II, což je čtvrtá nejvyšší klubová soutěž EHF. Protože peněz nebylo nazbyt, poprosily své fanoušky o sponzorský dar na HIT HITu, kde se jim povedlo i díky super videoklipu dát dohromady potřebné finance. Ženy z Rakovníka měly velice těžkou skupinu, což se podepsalo na jejich umístění ve skupině, byly třetí. V posledním zápase o udržení ve skupině narazily na bojovné Francouzky. Hrál se krásný zápas, o kterém svědčí devět padnutých branek. Bohužel pro naše rakovnické ženy výsledek nedopadl a prohrály 4:5. Tím pádem ženy, které se letos umístí na druhé příčce v lize, pojedou příští rok bojovat do Eurohockey Club Chalenge III.

Komu se letos ale nejvíce dařilo, byli chlapi z SK Slavia. Ti společně s Liticemi odjeli bojovat do Ženevy ve Švýcarsku do třetí nejvyšší divize EuroHockey Club Challenge I. První zápas SK Slavii proti dánskému týmu moc nevyšel – přivezli si z Čech drobné nešvary z ligy, ale posléze se začali zlepšovat. Zápas s Liticemi měli pod kontrolou, vyhráli 2:0. Pikantérii je fakt, že týden před tím v ligovém zápase právě s Liticemi prohráli 4:2. Evidentně tyto týmy mají na sebe letos „štěstí“. V třetím zápase se Švýcarskem se hrálo buď anebo, díky kompaktní hře se mužům z SK Slavia podařilo poměrně brzy vstřelit první branku a vítězství obhájili až do závěrečného hvizdu. Poslední zápas s chorvatským týmem Mladost, na kterém byla již znát únava z náročného turnaje, přehledně vyhráli 3:0. Díky tomu vítěz ligy 2017/2018 bude hrát druhou nejvyšší divizi Trophy.

Muži z Litic minulý rok uhráli ve stejné divizi EuroHockey Club Challenge I krásné 3. místo, měli dokonce krok od postupu do vyšší soutěže. Bohužel letos odjížděli do Ženevy díky zraněním bez pěti klíčových hráčů. Ne úplně optimální sestava se nejvíc projevila v koncovce, kdy Litice nedali během turnaje jediný gól. Ale i tak si hráči odnášejí spoustu zkušeností, které se jim v boji o co nejvyšší umístění v lize bude hodit. V konečném důsledku tým, který skončí druhý v české lize bude hrát o příčku nižší divizi: EuroHockey Club Challenge II.

 

Popis jak fungují Evropské klubové poháry jsme pro vás připravili - můžete se podívat jak jsou na tom naše týmy do další sezóny i jak jsou nastavena pravidla pro kvalifikaci do Evropských soutěží. V podřízených článcích máte detailní soupis pravidel kvalifikace.


Lenka Jeřábková

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Evropské poháry > Shrnutí českých bojů na evropských pohárech
Loading...

Evropské poháry

Stránkování

12 >
 
 
Loading...

Evropské poháry

Stránkování

12 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...