Shrnutí ME U18 aneb cesta k bronzu

21.8.2016

V termínu 24.7. – 31.7. jsme se zúčastnili ME v Glasgow.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti domácím Skotkám. Ze začátku byla na holkách znát nervozita ze soupeře a tak se hra převážně odehrávala v naší obranné polovině. Do druhého poločasu jsme naběhli s mnohem větším sebevědomím a zápas se přeléval z jedné strany na druhou. Zápas byl dlouho nerozhodný 2:2 . Skotky však 2 minuty před koncem vsítily vítězný gól na 2:3.

Druhý zápas jsme odehráli s Rakušankami. Do tohoto zápasu jsme nastoupili s jinou taktikou, holky si začaly věřit a předváděly pěkný útočný hokej a tak jsme tento zápas dotáhli do vítězného konce 3:1.

Třetí a poslední zápas ve skupině nás čekaly Italky. Na tempu zápasu bylo vidět, jak moc dobře si oba týmy uvědomují důležitost tohoto utkání. Hra se celý zápas odehrála ve velmi vysokém tempu a k vidění byly akce na obou stranách. V utkání nepadla ani jedna branka a zápas skončil 0:0. Díky výhře Skotek, jsme se 4 body postoupili z 2.místa ze základní skupiny do horního kříže.

Semifinále s Francií. V prvním poločase byly vidět šance na obou stranách. Jako první se bohužel francouzsky dostaly do vedení nepřehlednou tečí.

Ve druhém poločase se hra znovu přelévala z jedné strany na druhou. Vytvořili jsme si trestný roh, ze kterého jsme vstřelili vyrovnávací gól. Skóre 1:1 svítilo na tabuli až do konce zápasu. O postupu tak rozhodly nájezdy, které jsme bohužel po dlouhém boji prohráli.

Zápas o bronz proti Skotsku. V prvním poločase jsme si vytvořili spoustu gólových šanci, ale bohužel nám vždy chybělo přesné zakončení a tak to byly Skotky, které se dostaly do vedení golem z rychlého protiútoku. V druhém poločase jsme si hned na začátku spravili chuť golem a vyrovnali na 1:1 . Tímto výsledkem základní hrací čas skončil. Čekali nás znovu nájezdy, které jsme tentokrát bravurně zvládli a odvážíme si tak cenný bronz a radujeme se z krásného 3.místa.

Na turnaji jsme získali také individuální ocenění. Nejlepší gólmankou turnaje byla vyhlášena Tereza Kopřivová.

Rádi bychom za celý realizační tým pochválili všechny hráčky. Holky na turnaji předvedly skvělý výkon a ukázaly, že zde u nás roste spousta výborných a nadějných  hráček.