Shrnutí pohárů mistrů evropských zemí

8.6.2017

Výsledky českých zástupců na klubových pohárech mistrů evropských zemí pro rok 2016/17.

EuroHockey Club Trophy, SK Slavia Praha

Turnaj Trophy hostilo Rusko, muži SK Slavia Praha nastoupili v prvním zápase proti HC Minsk, kde si po výsledku 2:2 rozdělili body. Domácí Dinamo Elektrostal Slavii v druhém zápase přehrál a zvítězil 1:3. Zápas proti Wettingenu mohl Slávisty zachránit před sestupem, nakonec smolně prohráli 3:2 a pondělní zápas už nemohl nic změnit. Italský tým zvládl zápas lépe a po prohře 1:3 sestoupili muži SK Slavia Praha do Challenge I.

EuroHockey Club Challenge I, TJ Plzeň-Litice

Muži Litic odcestovali na Ukrajinu, kde splnili svůj předem stanovaný cíl udržet skupinu. Do turnaje vstoupili opatrně a první, velice taktický, zápas se jim podařilo zvítězit. V druhém zápase zpomalil jejich postup do horního kříže tým SC Stroitel Brest, konkrétněji jejich střelec trestných rohů, který ze sedmi pokusů proměnil čtyři. Poslední zápas ve skupině rozhodoval o zařazení se do horního, či spodního kříže. Tým z Walesu si s Liticemi nevěděl rady, a tak zápas skončil jednoznačně 1:5 ve prospěch Litic. V zápase o postup do Trophy se postavili proti domácímu HC OKS-SHVSM Vinnitsa. Přes sebevědomí nástup prohrávali Litice po úvodní patnácti minutovce 0:2 a do konce zápasu přidal ukrajinský tým další tři branky. Nicméně hodnotí tým Litic turnaj 100% pozitivně, nabyl zkušenost, které takto mladý tým musí postupně sbírat. Cíl udržet skupinu byl splněn, dokonce byli Litice krok od postupu.

EuroHockey Club Challenge I, SK Slavia Praha

Turnaj pro ženy Slavie začal o den později, jelikož se z turnaje odhlásil italský tým. V prvním zápase proti ruskému Dinamo-Giproniiaviaprom nezaváhaly a pohlídaly si vítězství 2:1. Jedinou prohru v turnaji utržily proti Francouzkám, opět těsně 1:2. Zápas o vše přišel v pondělí. Ženy SK Slavia Praha zakončily úspěšný turnaj výhrou nad domácím týmem Gintra Strekte Uni HC 5:1. Tím vyhrály celý turnaj a zajistily si postup do Eurohockey Club Trophy. Třešničkou na dortu byly individuální ocenění: Nejlepší gólmanka turnaje - Andrea Vančurová. Nejlepší střelkyně turnaje - Adéla Bížová a Renata Capouchová.

EuroHockey Club Challenge II, HC 1946 Praga

Ženy HC 1946 Praga měly ze všech týmů nejschůdnější destinaci, Vídeň. Do turnaje vstupovaly s jasným cílem, udržet Challenge II a celkově zlepšit hru od posledních kol extraligy. V prvním zápase proti švýcarskému Wettingenu podlehly těsně 1:2. Celý turnaj se nesl v duchu těsných výsledků a třetí zápas skončil 2:3, bohužel v neprospěch pražského týmu. Nutno podotknout, že tým Black Boys HC Geneve nakonec turnaj vyhrál. Po druhém zápase byly šance na postup do horního kříže spíše teoretické, a tak v zápase proti SV Arminen o nic nešlo. Praga bohužel ani tento zápas nedokázala dovést do vítězného konce, když ztratila vedení 1:0 a na konci zápasu inkasovala na závěrečných 1:2. Zápas o vše přišel v pondělí, kdy se v ranním zápase postavily ženy HC 1946 Praga proti domácímu NAVAX AHTC Wien. Celý zápas byly lepším týmem, soupeře k ničemu nepustily a zvítězily 1:0. Cíl udržet Challenge II byl splněn. 

pozemnihokej.cz > Kluby > Shrnutí pohárů mistrů evropských zemí
Loading...

Kluby

Stránkování

12 >
 
 
Loading...

Kluby

Stránkování

12 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...