Shrnutí stříbrného turnaje U16 s odstupem pár dní

22.7.2014

Bologna/Praha - ME U16, Bologna 2014, hodnocení trenérů

Do širší nominace dívek U16 bylo letos nominováno přes 30 hráček, což u hráček zvyšovalo konkurenci a takové to zdravé rvaní se o závěrečné místo v nominaci.

Dne 8.7.2014 jsme se autobusem v nočních hodinách vydali směr Mistrovství Evropy dívek U16 konaného v italském městě Bologna. Díky tomu, že se Běloruský tým odhlásil z turnaje pouze jeden den před začátkem, do poslední chvíle jsme nevěděli, kdy a jak odehrajeme zápasy na turnaji.  

Nakonec nás první oficiální zápas s Rakouskem čekal hned ve středu, kdy jsme měli původně mít oficiální trénink, po 13-ti hodinové cestě autobusem. Zápas jsme nakonec zvládli, vytvořili si spoustu šancí a hlavně díky týmové spolupráci a podpoře naší brankářky výsledek ubránili a odnášeli si z prvního zápasu důležité 3 body.

Další den jsme nastoupili proti domácímu celku. S Itálií se jednalo o velice svižný hokej s počátečním náporem domácího týmu. Ve druhém poločase jsme začali více kontrolovat průběh hry, vytvářeli jsme si šance, ale bohužel k naší smůle jsme je nedokázali gólově proměnit a tak zápas skončil nerozhodně remízou 1:1.

Zápas s Ruskem místy připomínal vyspělý ženský hokej. Hrálo se hlavně takticky a rozhodovala síla hráček. Dvakrát se nám podařilo vyrovnat výsledek. Naše hra byla kontrolovaná a holky ukázaly své herní dovednosti a odhodlání proti nejlepšímu týmu tohoto turnaje. Důležité body nám utekly v závěru utkání v posledních minutách, ale přesto jsme neodcházeli se svěšenými hlavami, ba naopak s přesvědčením, že máme dobrý tým.

Do posledního zápasu s Polskem jsme nastupovali s vědomím, že pokud vyhrajeme, odvezeme si z turnaje stříbrné medaile. Od počátečního písknutí se hrálo koncentrovaně, avšak s přibývajícími minutami ubývalo hráčkám sil, což se projevovalo převážně na proměňování vytvořených šancí a neproměnění dvou našich penalt. Nakonec se v zápase ukázala síla týmu a holky dotáhly zápas do vítězného konce. A tak jsme se mohli radovat z důležité výhry 1:0. Díky následujícímu výsledku zápasu Itálie – Rakouskou, jsme získali krásné druhé místo na Mistrovství Evropy dívek U16.

 Za celý realizační tým, bychom rádi touto cestou ještě jednou pogratulovali a poděkovali všem zúčastněným hráčkám za skvěle odvedenou práci, týmového ducha a neustálé herní zlepšování.

Realizační tým dívek U16

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U16-U14 dívky > Shrnutí stříbrného turnaje U16 s odstupem pár dní
Loading...

Reprezentace U16-U14 dívky

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 >
 
 
Loading...

Reprezentace U16-U14 dívky

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...