Širší nominace na MS v Lipsku odtajněny!

11.12.2014

Praha - Realizační týmy odhalily své tajné trumfy pro MS - nominace a příprava je jasná.

Čtyři roky uplynuly jako voda a další velký svátek pozemního hokeje klepe na dveře. Jak již mnozí fanoušci vědí a mají poznamenáno v kalendáři, od 3.do 8.února 2015 se bude konat Mistrovství světa v halovém pozemním hokeji, které tentokrát hostí německé Lipsko.

Na toto město mají naše reprezentační družstva velmi dobré vzpomínky. Na Mistrovství Evropy, které se zde odehrálo v roce 2012, skončili muži na úžasném 2.místě a ženy vyhrály nervy drásající zápas o 5.místo. Proto by oba týmy chtěly na tyto svoje výkony navázat a umístění ještě vylepšit.

Účast na světovém šampionátu si obě národní družstva zajistila umístěním mezi prvními šesti celky na loňském Mistrovství Evropy. Muži vybojovali ve Vídni 5.místo a ženy je o pár hodin později v Praze napodobily a skončily také páté.

Ženská reprezentace, vedená osvědčeným duem z ME v Praze (P. Novák - Ch. Faust), absolvuje společně s týmem juniorek, připravujícím se na halové ME, třídenní tréninkový camp v Praze, který se bude konat mezi vánočními svátky. Hráčky se již tradičně mohou těšit na třífázové tréninky a intenzivní "práci". Hned 2.ledna je pak čeká odjezd na turnaj v Hamburku, kde sehrají přípravná utkání s německým národním týmem. 

Na tomto turnaji se budou ladit poslední detaily a také se ukáže, co by se ještě mělo dopilovat. Jelikož děvčata spolu hrají ve skoro nezměněné sestavě již několik let věříme, že už nebude potřeba příliš ladit a pilovat a na Mistrovství světa odjedou ve skvělé formě.

Zde uvádíme jména těch, které se budou na MS připravovat a z těchto jmen bude vybrána finální nominace.

Andrea Vančurová GK – SK Slavia Praha

Bára Čecháková GK – Slavia Hradec Králové

Jindřiška Reichlová – SK Slavia Praha

Kamila Dukátová – SK Slavia Praha

Klára Kyndlová – HC Praga

Adéla Mejzlíková – SK Slavia Praha

Tereza Mejzlíková – SK Slavia Praha

Adéla Bížová – SK Slavia Praha

Bára Haklová – HC Praga

Kateřina Laciná – HC Praga

Adéla Reinosová – SK Slavia Praha

Anna Vorlová – HC Rakovník

Veronika Nováková – SK Slavia Praha

Renata Capouchová - SK Slavia Praha

 

A co čeká naše muže? Ani ti nestráví vánoční svátky poleháváním u televize a pojídáním cukroví. Trenérské duo Babický – Ludvík pro chlapce připravilo tři dny tréninků a přípravy, které stráví v západočeské metropoli Plzni. Bohužel volný čas na ochutnávání místního lahodného moku asi příliš mít nebudou, jelikož příprava bude spojena s tréninky juniorů, kteří zkušeným borcům jistě nenechají nic zadarmo. Další díl přípravy bude probíhat v Kolíně nad Rýnem, kam mužstvo odcestuje 2.ledna a sehraje v rámci turnaje zápasy například s národními týmy Holandska a Německa.

I pro ně to bude finální část přípravy, po které se utvoří konečná nominace a vznikne tým, který jistě roztleská tribuny svými hokejovými výkony.

Trenéři budou vybírat z těchto hráčů:

Filip Neusser – SK Slavia Praha

Pavel Chrpa – Bohemians Praha

Tomáš Hanus - Belgie

Martin Hanus – Gladbacher Hockey und Tennis club e.v.

Daniel Piterák – SK Slavia Praha

David Vacek – SK Slavia Praha

Jakub Kyndl – SK Slavia Praha

Jakub Koryťák - Barford Tigers

Ondřej Vudmaska – Bohemians Praha

Martin Capouch – SK Slavia Praha

Lukáš Plochý – Bohemians Praha

Michal Bárta – TJ Litice Plzeň

Václav Průcha – HC Hostivař

Ondřej Soukup – Bohemians Praha

Tomáš Hynčík – Slavia Hradec Králové

Tomáš Rybáček – SK Slavia Praha

U obou nominací si nechávají trenéři otevřená zadní vrátka a pokud by je v průběhu extraligy některý z nenominovaných hráčů zaujal, tak samozřejmě svou šanci o místo v sestavě pro MS dostane. Držíme všem hráčům a hráčkám palce, ať vyladí formu, vyhnou se jim zranění a jsou 100% připraveni užít si tuto hokejovou událost.

Všechny fanoušky bychom zároveň chtěli pozvat, ať se vypraví do nedalekého Lipska naše národní týmy podpořit, protože hlas fanoušků je šestým hráčem na hřišti, který může pomoci vyhrát zápas! Od 4. do 8.února se na Vás v hale těšíme.

-stp-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Archiv akcí > Širší nominace na MS v Lipsku odtajněny!

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...