SK Slavia Praha - UC Lamas 7:0. Obregado!!!

10.6.2011

Lousada - Bom dia, Lousada /dobré ráno, Lousado - pozn.red/!!! Autobus vedený kapitánem Davidem Vackem přejel silou parního válce dalšího soupeře a pokračuje ve spanilé jízdě evropským pohárem.

Slávisté s vědomím toho, že ve včerejším utkání SV Arminen porazili jejich dnešního soupeře o šest branek, nastoupili s přáním si s chutí zastřílet. Po prospaném prvním poločase se jejich fungující stroj začal naplno otáčet v druhém dějství, které přineslo zatím nejhezčí hokej na turnaji.

Utkání začalo pro slávisty skvěle. Magická šestá minuta přinesla zisk míče na útočné polovině a ukázkovou spolupráci Hoffman - Kyndl - Vacek. Střela posledně jmenovaného div neprotrhla síť portugalské branky - 1:0. Jakoby však branka byla pro sešívané kontraproduktivní. Celý první poločas se nesl ve znamení nepřesností a individuálního pojetí hry. Slávisté hráli na polovině hostí a vytvářeli si šance, nicméně s jejich proměňováním byli také na štíru. Tři trestné rohy skončily vždy jen na v první půli kvalitně chytajícím brankaři. Za zmínku stojí ještě připomenutí několika šancí Capoucha, který ve svých patnácti letech opravdu překvapuje mnohé neutrální pozorovatele. V letním přestupovém termínu o něj bude mezi agenty zahraničních velkoklubů zřejmě velký zájem. Dnes agilní Vacek si vypracoval také několik příležitostí a ukázkovou byla zejména ta, kdy si několikrát vyměnil míč s Vohnickým, ale střela minula svatyni hostujícího goalkeepera. Hosté moc nehrozili a když, tak byl na místě připraven některý slávistický obránce. Takto se vyznamenal ve 32.minutě Krábek, když s elegancí jemu vlastní připravil o míč Santose. Prořídlou tribunou se ale nedal přeslechnout ojedinělý "výkřik do tmy" Daniela Piteráka o tom, že "pánové, oni to nebudou takoví nazdárci, jak vypadají - pojďme makat". A měl naprostou pravdu. Do konce poločasu se skóre neměnilo - 1:0.

Druhý poločas začal po bouřce v kabině Slavie, kdy si vzal slovo trenér Babický i brankař Hanus, náporem. Hráči si trenérova slova vzali k srdci a hned v druhé minutě předvedli kombinační akci po ose Kejklíček - Krábek a nahrávající Zíka, který svou přihrávkou našel naprosto volného Vohnického, který neměl z 30cm problém zasunout míč do prázdné branky - 2:0. Zíka, který dnes patrně odehrál jedno z jeho nejpovedenějších utkání v této sezoně, byl na pravé straně agilní i v dalším průběhu. Jeho akce s D.Vackem patřila do učebnice pozemního hokeje - bohužel však skončila bez gólového ohodnocení. Lamas vyrážel do brejků, ze kterých si vypracoval v průběhu druhého poločasu celkem 4 trestné rohy, ani jednou však nezakončil, Slávistická obrana vždy včas dokázala vyběhnout a míč lapit. V 11. minutě sešívaní přidali uklidňující třet branku - Kyndl vybojoval roh, ze kterého se následně prosadil krásnou sliding tečí David Vacek. Co naplat, že skóroval nohou - španělský rozhodčí Lazano branku uznal - 3:0. Slávisté pokračovali v ukázkové hře kočky s myší - Kacbal osm minut po třetím gólu našel nádhernou přihrávkou Kyndla, ten se elegantně zbavil obránce otočkou a pohodlně trefil mezi nohy portugalského brankaře - 4:0. Užaslé diváky dokázal imponovat, stejně jako včera, Tomáš Hanus. Během utkání na něj nešla žádná střela, proto si při jednom z brejků vyběhnul na vrchol kruhu, kde svou magickou hůlkou vypíchnul míč útočníkovi Lamasu - vysloužil si velký potlesk a ne nadarmo se o něm zde hovoří jako o nejlepším brankaři turnaje. Ve 27.minutě druhé půle si slávisté vypracovali další vzorovou šanci. Rybáček z jednoho doteku našel Kyndla, který však tečí opět minul. Jeho chvíle měla však přijít následně, Ťopek vybojoval míč a adresoval ho Kyndlovi, který se z míst okolo penaltového puntíku většinou nemýlí - jedovatá střela k pravé tyči a bylo to 5:0. Slávisté neustávali v tlaku. Dopředu se vydal i veterán Sládek. Na vrcholu kruhu předvedl jeden ze svých obávaných kolotočů. A výsledek? Přemotal se sám a míč jen odevzdal. Ani to však nemohlo kalit dobrý pocit z předvedené hry ve druhé půli. Navíc když tři minuty před koncem Capouch nakráčel do kruhu a backhandem vystřelil do portugalského golmana, ten střelu vyrazil k Ondřeji Vackovi, který ukázal ekvilibristické schopnosti a střelou z téměř nulového úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě - 6:0. Ihned po rozehrání se hnali do protiútoku Lamasané, vybojovali TR. Z něj se však jen rekrutovalbrejk po ose Zíka - Vohnický a do prázdné branky s klidnou hlavou střílející Kyndl. Hattrick dnešního oslavence znamenal finální skóre zápasu - 7:0

Slávisté předvedli ve druhém poločase ódu na pozemní hokej a byli za to odměněni.Trenér Tomáš Babický neskrýval po utkání úsměvy - "Musel jsem na kluky trochu o poločase zařvat, aby se probrali. Nic nejde bez kombinace a snahy. Druhá půle už byla dle mých představ". Své slovo si vzal i aktivní Jakub Kyndl - slavící dnes své pětadvacáté narozeniny: "Jsem rád, že po prospané první půli jsme začali hrát to, co se očekávalo. To, že jsem stál na konci tří brankových akcí mě samozřejmě těší. Zvlášť když dnes slavím narozeniny. Doufám, že tohle není naše poslední radost na turnaji - chceme za každou cenu postoupit a následně vyhrát finále české ligy!!" Radost ze svého výkonu měl i zarostlý obránce sešívaných Antonio Zíka"Jsem rád za pohodovou výhru. Osobně s mým výkonem jsem konečně spokojený. Večer jsem na sobě trošku zapracoval a dnes se to projevilo." Jaký byl tajný recept Tondy večer před utkáním? "Tak to je takové moje soukromé tajemství. Něco málo jsem nakousnul na facebooku, ale celé kouzlo si nechávám pro sebe." My věříme, že se Antonín podělí o své dojmy se spoluhráči a všichni společně dojedou autobusem do stanice "Postup".

Lousada - Jakub Mejzlík

SK Slavia Praha - CU Lamas  7:0 /1:0/
6. D.Vacek, 37. Vohnický, 46. D.Vacek, 54. Kyndl, 62. Kyndl, 67. O.Vacek, 68. Kyndl

Střely na branku: 18 - 0
Trestné rohy: 4 - 4
Vyloučení: 1 - 2

pozemnihokej.cz > Kluby > Články > SK Slavia Praha > SK Slavia Praha - UC Lamas 7:0. Obregado!!!