SK Slavia - SV Arminen 3:3. Sešívaní vyhráli skupinu!

11.6.2011

Slávisté kráčí turnajem s lehkostí NinjůSlávisté kráčí turnajem s lehkostí Ninjů
Slávisté kráčí turnajem s lehkostí Ninjů

Lousada - V pravé poledne portugalského času nastoupili hráči pražské Slavie ke svému poslednímu vystoupení v základní skupině. V utkání, které rozhodovalo o prvním místě ve skupině, nastoupili proti SV Arminen Wien a díky výhře pokračují jako chrabří Ninjové bez porážky!!!

Vzhledem k tomu, že oba týmy již měly postup ze skupiny zajištěn, jednalo se "pouze" o to, z jakého místa do nejdůležitějšího utkání v turnaji postoupí. Slávisté deklarovali svou snahu postoupit z vrcholu tabulky hned od počátku. Dvakrát zahrozila dvojice Vohnický - Vacek, do zakončení se dostala však pouze poprvé. Celkově byla první půle ovlivněna velkým teplem a tak i přes velké úsilí jsme měli možnost sledovat hru převážně ve středu hřiště bez větších šancí. Důležité okamžiky se udály až deset minut před poločasem. Nejdříve si trestný roh vybojovali Rakušané, na místě byl připravený Hanus. O tři minuty později vybojovali Češi stejnou standardní situaci a Kyndl propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Do konce prvního dějství zahrozili už jen lehce hosté, leč bez výsledného efektu.

Do druhého poločasu nenastoupil za slávisty lehce pochroumaný Sládek, který se tak přidal k absentujícímu Krábkovi s Capouchem, jež trenér Babický pošetřil z obavy v druhou žlutou kartu, znamenající automatický STOP v dalším utkání. Šanci tak dostali jiní a zejména Kacbal fungoval jak dobře promazaný stroj. Celý druhý poločas se nesl v duchu sílícího tlaku Arminen a zataženého bloku Slavie, ze kterého sešívaní vyráželi do brejků. Měli jsme možnost sledovat dle nestranných pozorovatelů nejhezčí utkání celého turnaje. Již v 9.minutě se Rakušanům podařilo vyrovnat - z trestného rohu po krásné kombinaci - 1:1. O sedm minut později reagovali slávisté rychlým pasem Kejklíčka přes 70m hřiště na naběhnuvšího Kyndla, který nezaváhal doslova si povodil Smyczeka v brance Arminen. Následná střela mezi jeho nohy byla jen sladkou třešinkou na dortu - 2:1. Strhující utkání pokračovalo. Čtyři minuty stačily Vídni na vyrovnání. Další trestný roh a další branka, tentokrát z dorážky - 2:2. Zhruba čtyřicet vteřin po této brance však opět slávisté vedli - agilní Ťopek vybojoval roh a Vohnický nezklamal - 3:2. Rakušané nesložili zbraně a vrhli se opět do útoku. Vybojovali další dva rohy, tentokrát však byl Hanus připraven. Pět minut před koncem se však dočkali vyrovnání - na krásnou střelu z otočky byl slávistický brankař krátký - 3:3. Slávisté zabojovali a vysunuli se. Brejk Vohnického a Rybáčka však nepřinesl kýžené ovoce. Poslední minuty utkání byly strhující. Trestný roh dvě minuty před koncem pro Arminen a skvělý Hanus. Poslední sekundy - nastřelení do sešívaného kruhu a další trestný roh. Pětice slávistů však proti deseti hráčům SV Arminen předvedla obětavost, kterou ukončil finální hvizd…

Výsledek zaručil sešívaným nejen postup z prvního místa, ale zejména dostatek sebevědomí do zítřejšího zápasu o všechno. Skvělé představení z obou stran.

Trenér Babický poděkoval po utkání svým hráčům za obětavost - "Klukům jsem poděkoval, dnes to bylo hodně o bojovnosti. Konec utkání jsme dohrávali ve 12 hráčích, což v tomto vedru nebylo zrovna ideální, ale tenhle tým ukázal srdce. Věřím, že zítra uspějeme, ať už nám výsledky další skupiny přivanou kohokoli." Budeme věřit, že se trenérovi Slavie splní jeho přání postoupit. Chytřejší budeme zhruba v 17 hodin místního času /18.hodin v ČR/…

SK Slavia Praha - SV Arminen Wien  3:3 /1:0/

Branky SKS - 28. Kyndl, 52. Kyndl, 57. Vohnický

Střely na branku - 4 - 8
Trestné rohy - 2 - 7 /využití 2 - 2/
Bez vyloučení

pozemnihokej.cz > Kluby > Články > SK Slavia Praha > SK Slavia - SV Arminen 3:3. Sešívaní vyhráli skupinu!