Slavia na turnaji v Lipsku

1.9.2015

Praha - 1. 9. 2015

O posledním prázdninovém víkendu jeli muži a ženy SK Slavia Praha na přátelská utkání do Lipska. Pozvánku dostali od tamního klubu ATV Leipzig 1845, který je počtem členů srovnatelný s klubem SK Slavia Praha. Od nedalekého památníku, jež byl postaven jako připomenutí z dob napoleonských válek, kde skončila Bitva národů, se rozléhá veliký sportovní areál. Na své ploše nabízí tenisové kurty, travnaté hřiště pro fotbal, lakros a další sporty, hřiště na pozemní hokej a další dvě malá hřiště s umělou trávou.

Oddíl ATV Leipzig 1845 právě slavil 170 let, a tak uspořádal hokejový festival. Celá sobota byla věnována dětem, rodičům a hráčům. Sehrála se zde utkání rodičů a dětí, nesportovců a v neposlední řadě zápasy domácích týmů proti Slavii.

První přátelské utkání sehrály ženy Slavie. Na turnaj jely v poměrně mladém složení. Na první pohled se zdálo, že spíše přijel tým dorostenek. Zdání však klamalo a holky si první zápas užily a porazily domácí tým 5:2.

K dalšímu zápasu, při umělém osvětlení, nastoupili muži. Muži také přijeli bez několika hráčů ze základního kádru a s reprezentačním brankářem do 18 let Jakubem Sankotem, pro kterého byla premiéra chytat za A tým Slavie. Sankot proti domácímu týmu vychytal nulu a konečný stav zápasu byl ve prospěch Slavie 5:0. Po dlouhé době se také v dresu Slavie objevil Martin Babický, který v minulých sezónách hrál ve Skotsku.

Nedělní ranní utkání čekalo na tým žen. V 7:30 již byly nachystané na hřišti, aby nastoupily opět proti domácímu týmu ATV. První poločas byl spíše v režii Němek. Tým Slavie zkoušel různé herní systémy, které se nakonec ukázaly jako ne příliš vhodné, stav poločasu 4:0 pro ATV. Druhý poločas opět nastolily slávistické hráčky pravidla hry a opět byly útočícím týmem. Chybělo málo a Slavie by si připsala další výhru, ale nakonec podlehla 4:5.

K druhému mužskému utkání, za 34 stupňového vedra, nastoupila opět Slavie proti ATV. Zápas se vyvíjel podobně jako předchozí. Hra odpovídala prázdninové pauze. Hráči měli občas individuální nedostatky, které však napravovali týmovou hrou. Zápas měl své grády a o pěkné hokejové momenty nebyla nouze.

Po utkání mužů, následoval souboj našich žen proti BSC Berlin. Zde si holky vychutnaly každou minutu zápasu. Konečný stav utkání byl pro Slavii 9:2.

Poslední zápas sehráli muži taktéž proti BSC Berlin. Bylo vidět, že muži už mají jeden zápas v nohou, k tomu jim ani nepomohlo veliké vedro, ale i tak šli na zápas koncentrovaní. Slavia nastřílela 6 gólu a 3 obdržela. Finální skóre tedy 6:3 pro Slavii.

Oba týmy Slavie si turnaj a celý jeho průběh patřičně užily. Nejen cesta autobusem byla pro oba týmy zážitkem.