26.9.2010

Pouhá stovka diváků  nedbala na náhlou změnu počasí a díky pestré paletě deštníků sledovala pozoruhodné zvraty týmu, kterému na jaře nejen Plzeňáci právem připravili uznalé ovace. Nezvyklé zážitky pak v Edenu připravily divákům i  pozemkářky pražské Slavie, i když v tomto případě šlo o zážitky poněkud opačného ražení.

Slavia Praha – TJ Litice 6:3(2:3)

Představení nabídlo tři dějství zcela odlišné délky a zaznamenaných úspěchů.

V prvním trvajícím osmnáct minut byl tradičně dvakrát nejdříve z trestného rohu a poté po chytrém naběhnutí  úspěšný Jakub Kyndl. Ve druhém (27 minut) nejprve Dolejš  ukázkově přihrál Koryťákovi (1:2), pak Straka po vniknutí do kruhu poslal míč do pravého růžku  branky hájenou Buškem a po zaznění sirény Sochor z trestného rohu taženým úderem poslal Plzeňáky do vedení. Když týmu Litic zneškodnil brankář Bušek další trestný roh, dal současně impuls ke třetímu dějství (25 minut). Slavisté totálně ovládli hru, postupně skórovali Vohnický(odchovanec Kbel), po třetí Kyndl, po druhé Vohnický a nečekaně vysokou výhru pečetil Vacek. TR  Zajímavý průběh svým výkonem podpořilo nepochybně duo rozhodčích Mejzlík – Volf.

Trenér Slavie Tomáš Babický: Hezký zápas s výsledkem, který slávistické příznivce nepochybně potěšil. Byl jsem nucen o přestávce udělat jisté korektury v sestavě, které pomohly.

Trenér Litic Tomáš Levý: Naše zbrklost v okamžicích, kdy jsme měli na svých hokejkách podstatně lepší výsledek, totální zkrat v závěru, to vše přispělo k naší vysoké prohře.

Ž e n y:

Slavia Praha – HC Praga 2:2(0:0)

Po prvním poločase, oboustranně nepřesvědčivým, déšť nabyl na intenzitě a diváci  měli na co se dívat. Už ve 36.minutě se radovala Haklová – 0:1, slávistky pohrdly pěti trestnými rohy zahrávanými v rozpětí šestnácti minut. Šanci Haklové zneškodnila brankářka Vančurová, v 58.minutě musela při její další akci kapitulovat – 0:2. Příchod Poloprutské sehrál v závěrečných minutách důležitou roli, dva trestné rohy v rychlém sledu po sobě znamenaly srovnání skóre. Šípalová 2:2. TR 11:3(2:2).Rozhodčí Kozáková – Mejzlík.

Bohemians – HC Rakovník 2:3(0:2)

(pol)Po nevydařeném prvním poločase, kdy řada chyb byla potrestána dvěma brankami v naší síti, se hra z naší strany zlepšila. Švenková byla dvakrát úspěšná,  autorkou všech  branek hostí byla střelecky disponovaná Hanzlová.

Mnichovice – Slavia Hradec Králové 0:0

Pořadí:

1.Rakovník 10(15:9), 2.Praga 10(9:4), 3.Slavia 5

(3 záp.), 4.Hostivař 3 (3 záp.), 5.Mnichovice 1(3 záp.),

6.Sl.Hr.Králové 1(3 záp.), 7.Bohemians 0(2 záp.)

M u ž i – zbývající dostupné výsledky

Slavia Hradec Králové – HC Mnichovice 3:2(1:1)

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Slavia v duelu s mistrem v roli učitele