Slavia zvládla neděli, Rakovník bude hrát B divizi PMEZ

21.2.2011

Dobrá zpráva letí do Rakovníka. Jako úřadující mistr ČR v halovém pozemním hokeji budou hrát v příštím roce borci ze středočeského města druhou nejvyšší divizi PMEZ.

Základní kámen k záchraně v B divizi položili slávisté již v sobotu, když smetli italského mistra HC Bra. K udržení druhé nejvyšší pohárové soutěže jim tedy stačilo neprohrát o více než dvě branky proti dánskému mistru Orient Lyngby. Ano, proti tomu samému týmu, který spolu s nimi sestoupil z A divize PMEZ v roce 2010. Ano, proti tomu samému týmu, který v posledním utkání v Kolíně nad Rýnem slávisty porazil a odsoudil je ke spadnutí do horší divize. Nečekalo je tedy nic lehkého.

Samotné utkání se z počátku nevyvíjelo dobře. Slávisté brzy prohrávali, když jim problémy dělal zejména šikovný Casper Gulbrandsen. Sešívaní borci inkasovali v prvním poločase dvě branky, ale naštěstí dokázali do poločasu srovnat. Prosadil se nejdříve ekvilibrista Vudmaska a následně po trestném rohu David Vacek - poločasové skore bylo tedy 2:2.

Druhá půle začala odlišně od té první. Slávisté byli aktivní, vypadalo to, jako by se probrali ze špatné sobotní noční můry - konečně. Babický postupně zvyšoval na 3:2 a následně po vyrovnání Dánů z penalty na 4:3, kdy dokázal prostřelit golmana hostí jedovatou střelou. Hosté poté již jen nervozně dohrávali utkání a nebylo proto divu, že se probudil dvěma brankami i David Vacek. Pátou a šestou brankou v utkání zaznamenal svůj hattrick a ukázal, že dopolední termín utkání mu opravdu nedělá problém. Konečné skore 6:3 znamelo celkově páté místo na PMEZ a udržení B divize i pro následující sezonu.Ta se nepodařila zachránit běloruskému HC Brest a italskému mistru z Bra.

Nutno podotknout, že si slávisté před turnajem dělali zálusk na postup do elitní divize A. Bohužel se jim to nepovedlo i díky silnější základní skupině, kdy oba jejich soupeři dokázali vybojovat první dvě místa v celkovém hodnocení turnaje. SC Partille i AHTC Wien proto budou příští rok startovat v elitní divizi Champions Club Cup. Gratulujeme k postupu.