Slavisté jediní bez prohry

29.9.2010

Slavisté jediní bez prohry

Čtvrté kolo extraligy mužů v pozemním hokeji přineslo několik překvapujících výsledků. V závěrečném utkání potvrdil President svou formu překvapivou výhrou nad zatím neporaženou hradeckou Slavií, nováček Hostivař si připsal první tři body s Mnichovicemi, Litice obhajující titul naopak ztratily další poté, co na domácí půdě podlehly Rakovníku.

 

HC Bolevec – Slavia Praha 0: 7 (0:2)

Litice – HC Rakovník 2:4(1:2)

President – Slavia Hradec Králové 3:1(1:1)

HC Hostivař – HC Mnichovice 5:3(2:2)

 

Pořadí:

1.Slavia Praha 10, 2.President 9, 3.HC Rakovník 7 (18:13), 4. Slavia Hr.Králové 7 (12:11), 5. Litice 6, 6.HC Hostivař 3(12:17), 7.Bolevec 3(4:17), 8.HC Mnichovice 1(10:20)

 

Páté kolo extraligy žen přineslo tyto výsledky:

Praga – Bohemians 4:1(1:1)

Slavia Hr.Králové – Slavia Praha 0:2(0:2)

HC Hostivař – HC Mnichovice 2:1(1:1)

 

Pořadí  1. HC Praga 13 (5 záp.), 2. HC Rakovník 10 (4 záp.), 3.Slavia Praha 8 (4 záp.),  4.HC Hostivař 6 (4 záp.), 5.HC Mnichovice  1 (4 záp.), 6.Bohemians 0 (3 záp.)

 

Výsledek dohrávaného utkání Bohemians – Mnichovice do uzávěrky nedošel.

 

Několik poznámek  k utkáním čtvrtého kola mužů hraným 28.září:

 

Trenér Michal Soukup po prohře s Rakovníkem:

Kdo čekal  lepší výsledek, byl nepochybně velice zklamán. Byli jsme  tentokrát jasně horší než soupeř, prohráli jsme zaslouženě. Snad až na brankáře Jurka ani jedna řada nezahrála tak, jak se od ní čekalo, dostali jsme se do krize, proč, na to je teď bezprostředně po zápase těžké najít správnou odpověď. Snad  sehrála svou úlohu i skutečnost, že  jsme   sehráli tři zápasy v krátké době   po sobě ( tým Litic hrál také utkání s „osmnáctkou“, vyhrál 8:1, když Dolejš s Vychronem dali po třech brankách, zbývající Jakub Koryťák a Poustka, tedy hráči, kteří se mezi střelce tentokrát vůbec nezapsali). Zatímco o góly domácích se podělili Nicklas a Voyd,  všechny čtyři góly si připsal na své konto Petr Procházka. Zahrál v oslnivé formě, jednoduše byl k neudržení.

 

Dr. Krýsl po prohře Bolevce se Slavií:

Samozřejmě takový výsledek jsme si nepřáli. Za bezbrankového stavu jsme několik brankových příležitostí nevyužili a to se samozřejmě proti takovému soupeři nesmí. Zvlášť když se hrálo  na jednoho vysunutého útočníka, kterého obsadit byla hračka. Zajímavé také bylo, že dva góly jsme inkasovali až v závěru prvního poločasu a další dva v rychlém sledu po sobě na začátku druhého,  bez větší námahy následovala pak ona smršť, které čelit nebyla žádná legrace.

 

Jiří Trávník k nesporně pozoruhodné výhře nad hradeckou Slavií:

Ze tří bodů máme samozřejmě radost, přesto nelze přehlédnout další šance, které jsme nevyužili…

 

Skromná připomínka autora těchto řádek:

Předpokládá se, že trenér či vedoucí družstva  po utkání bude připraven se vyslovit k jeho průběhu či k výsledku. Pokud jde o HC  Hostivař, je v tomto ohledu zatím docela zvláštní situace. Svým postojem k mediím připomíná tamější trenér onen tajuplný hrad v Karpatech…Telefonicky ho zastihnout je zcela vyloučeno.

 

Několik poznámek k pátému kolu extraligy žen:

 

Miloš Kavan po zápase s Bohemians:

Kdekdo se asi bude divit, když nejprve prohlásím, že největší radost mám ze hřiště. Přesto, že po celý zápas pršelo, povrchu to nevadilo ani v nejmenším, bylo přímo požitkem na něm hrát. Diváci viděli docela hezký hokej, je ovšem třeba přiznat, že  se naše děvčata prosadila až po přestávce.(Sled branek: 8.Kavanová 1:0, 17.Reichlová 1:1, 37.M.Kubů

2:1, 48.Haklová 3:1, 54.Kavanová (TR) 4:1.)

 

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Slavisté jediní bez prohry

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...