Slávistky vybojovaly v elitní skupině PMEZ čtvrté místo

21.2.2015

Siaulai - Český halový mistr Slavia Praha bojuje na PMEZ v Litvě, kde obhajuje šokující bronzové medaile z loňského roku.

Český ženský šampion odletěl do Siaulai s osmi reprezentantkami, které vybojovaly na nedávném MS bronz a před turnajem si dával za cíl postup do semifinále. Celý turnaj můžete sledovat na tomto odkazu.

SK Slavia Praha - Gintra Strekte Uni (LTU) 4:3 (1:1)
B: A.Mejzlíková, Bížová, Capouchová

Slávistky po strhujícím boji, kdy třikrát prohrávaly, otočily své první utkání na PMEZ proti domácí Gintře a zvítězily 4:3. Dvě branky si připsala Adéla Mejzlíková, jednu Bížová a v poslední minutě výhru zařídila Capouchová. Sešívané hráčky se v posledním zápase dne utkají s Club de Campo Madrid, který v prvním zápase porazil 7:1 francouzské Cambrai.

SK Slavia Praha - Club de Campo Madrid (ESP) 2:3 (0:2)
B: Bížová, Poloprutská

Slávistky ve svém druhém utkání na PMEZ v Litvě nestačily na loňské stříbrné medailistky z Club de Campo Madrid. Po poločase 0:2 a španělském odskočení na tříbrankový rozdíl české hráčky mocně dotahovaly, nicméně stačilo to pouze na snížení na 2:3. Zítra se utkají od 12 hodin českého času s francouzským Cambrai. Výhra by jim na 99% měla zajistit postup do semifinále.

SK Slavia Praha - HC Cambrai (FRA) - 6:1 (4:0)
B: Bížová 2x, A.Mejzlíková, Nováková, Hrachová, Reinosová

Slávistky si pohodlně zajistily postup do semifinále. Do hry se zapojila celá lavička a české hráčky tak dokázaly pošetřit síly na večerní duel. Díky tomuto vítězství si mistryně ČR zajistily svou účast mezi TOP4 týmy Evropy již potřetí za sebou.

Semifinále: SK Slavia Praha - UHC Hamburg 3:4 (2:3)
B: Bížová 2x, Capouchová

Semifinále PMEZ elitní divize začaly Slávistky lépe a hned při svém prvním střídání se prosadila Capouchová. České mistryně si oproti všem předpokladům počínaly více než jistě a byly německému šampionovi, suverénně největšímu favoritovi PMEZ, zdatným soupeřem. Němky se tak dostaly prakticky k vážnějšímu ohrožení české svatyně pouze přes trestné rohy. Ty však dokázaly do poločasu proměnit dva a přidat ještě jeden z penalty. Za Češky se z TR prosadila Bížová a tak se do šaten šlo za stavu 2:3. Ve druhém dějství pokračoval stejný scénář, jako v tom prvním. Slávistky zastavovaly útoky Němek, byly dobře takticky připraveny. Díky Bížové se jim také podařilo vyrovnat a vše spělo k samostatným nájezdům. Bohužel německý šampion při svém posledním útoku vybojoval TR a spolu se sirénou si zajistil brankou vítězství a postup do finále. To však nic nemění na heroickém výkonu českých hráček, které si za svůj vyzrálý výkon zaslouží absolutorium. Ne nadarmo se německý tým po konečné siréně radoval jako po zisku zlatých medailí na MS...To svědčí o tom, že náš halový pozemní hokej si vydobyl významné světové renomé.

o 3.místo: SK Slavia Praha - Sumchanka (UKR) - 4:4 (3:3) 1:2 s.n.
B: T.Mejzlíková, A.Mejzlíková, Bížová, Reinosová - nájezd T.Mejzlíková

Slávistky bohužel nedotáhly své medailové snažení do vítězného konce a na nájezdy prohrály s ukrajinským mistrem MSC Sumchanka. Zápas byl poměrně divoký, Slavia vedla již 3:0, nicméně poločas skončil smírně. V druhém dějství padlo po jedné brance na každé straně a za 4:4 se šlo na nájezdy. V nich bohužel české hráčky proměnily pouze jeden, zatímco Ukrajinky dva. I tak však českému šampionovi patří velký dík za skvělou reprezentaci českého hokeje na té nejvyšší úrovni.

Infografika ZDE.

-jam-

pozemnihokej.cz > Kluby > Články > SK Slavia Praha > Slávistky vybojovaly v elitní skupině PMEZ čtvrté místo