Smlouva podepsána: Chris Faust je novým sportovním ředitelem svazu!

11.4.2012

Podpis smlouvyPodpis smlouvy
Podpis smlouvy

Praha - Skvělá zpráva přiletěla na počátku dubna mezi pozemkářskou veřejnost. ČSPH se domluvil na dlouhodobém kontraktu s Chrisem Faustem, který bude zastávat funkci sportovního ředitele svazu.

Český svaz pozemního hokeje může hrdě prohlásit, že učinil další krok v začleňování mezi evropskou a světovou elitu. Domluvil se na spolupráci s Chrisem Faustem, který bude v následujících letech spolurozhodovat o krocích, které by měly český pozemní hokej posunout mezi elitu i v jeho venkovního formě. 

Chris Faust, aktuálně kouč HOLKIS týmu, je pozemkářské veřejnosti velmi dobře znám, ale pojďme si ho představit trochu blíže. Narodil se v roce 1968 a žije ve Frankfurtu nad Mohanem. Během svého univerzitního studia získal nejvyšší možný stupeň vzdělání, který může sportovní trenér získat - na univerzitě v Kolíně nad Rýnem získat titul "Mastercoach" - mezinárodní trenérskou třídu /lze ji získat jen na dvou místech ve světě/. Pracoval v minulosti pro mnoho ženských i mužských bundesligových týmů /Frankfurt, Mannheim,.../ a má zkušenosti také s vedením národních celků /as. trenéra u reprezentace Austrálie na MS/. 

Chris se domluvil na spolupráci s ČSPH od 1.4. a jeho náplní práce bude jak trénování národních celků - aktuálně je to HOLKIS team a U-21 ženy - ale také konzultace u ostatních reprezentačních výběrů. Je např. nyní již nedílnou součástí realizačního týmu reprezentace mužů, která se připravuje na kvalifikaci na OH v Londýně. Další zodpovědností bude také spolupodílení se na vzdělávacích programech pro trenéry, podílení se na koncepci a metodice.

Gino Schilders, president ČSPH, nám k podpisu smlouvy řekl následující: "Jsem velmi rád, že se nám povedlo domluvit se na spolupráci s takovým odborníkem, jakým Chris je. Nejde jen o jeho trenérské vědomosti, ale také o jeho lidskou stránku - snaží se obětovat vše pro hokej a my jsme rádi, že je to momentálně český hokej. Spolu s ním budeme mít velkou ambici posunout český pozemní hokej o level výše, kam nepochybně patří. Věříme, že tato metodická práce ponese své ovoce a jeho spolupráce s českými odborníky - trenéry /mj. M. Tomsem, P. Troníčkem, M. Ludvíkem, T. Babickým, M. Kavanem,..../ přinese kýžené výsledky. Angažování Chrise Fausta bylo dalším logickým krokem po úspěchu, který přineslo zavedení statusu Svazového trenéra /T.Babického/ před dvěma lety. Pro Chrise to bude výzva pochopit českou mentalitu a pro nás všechny to bude výzva v tom, zda jsme schopni využít potenciál a zkušenosti tak zkušeného odborníka, jakým Chris Faust bezesporu je." 

Chris Faust, nyní již svazový sportovní ředitel, nám krátce svěřil své pocity: "Moc se těším na naši společnou cestu evropským a světovým hokejem. Rozhodoval jsem se hlavně na základě toho, co jsem měl možnost vidět a poznat u ženského týmu v posledním roce trénování. Čeští hráči i hráčky mají velký potenciál zlepšovat se, viděl jsem zde opravdu mnoho obdivuhodných talentů a lidí, kteří věnují svůj veškerý volný čas pozemnímu hokeji. Lidé tady do pozemního hokeje dávají své srdce a to je to nejdůležitější. Budu moc rád, když i já svou částí pomohu k tomu, aby český pozemní hokej rostl..."

připravil Jakub Mejzlík

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Ostatní > Smlouva podepsána: Chris Faust je novým sportovním ředitelem svazu!
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...