Soustředění reprezentace žen

24.1.2011

Ženská reprezentace sehrála v Německu v přípravě na HMS dvě rozdílná utkání. Hráčky se musely nejprve sklonit před dorostenkami z Mannheimu, ale druhý den si poradily s jedním z nejlepších bundesligových týmů Rüsselsheimem.

Ženská reprezentace absolvovala o víkendu 21.-23. ledna důležité soustředění před halovým mistrovstvím světa. Trenér Chris Faust zprostředkoval v Německu dvě přátelská utkání, a to s dorostenkami Mannheimu a bundesligovým týmem Rüsselsheimu. Program soustředění byl velmi náročný. Tým odjížděl z Prahy v pátek v deset dopoledne, od sedmi večer jsme měli k dispozici halu v Mannheimu. Tým dorostenek trénuje holandský kouč a jsou pravidelným účastníkem finále mistrovství Německa. Odpovídalo tomu i jejich herní pojetí a bohužel i konečný výsledek utkání 10:3. Běhavý a hodně individuální hokej nám vůbec nevyhovoval. Kromě toho se objevovalo na naší straně příliš mnoho individuálních chyb. „Bylo vidět, že to byl náš první opravdový zápas v přípravě a museli jsme si zvyknout na úplně jiné herní tempo,“ popsala svoje pocity Klára Poloprutská.

V sobotu jsme přejeli do Rüsselsheimu, kde Chris nejprve na videu rozebral některé důležité situace ze zápasu, a od 11:15 začal zápas s velkým Z. Holky skvěle plnily taktické pokyny, vyvarovaly se technických chyb, střídavě vyvíjely tlak a zkoušely hrát staženou obranu, zlepšily se v týmovém bránění. Zápas se hrál stejně jako ten páteční na tři třetiny po 20 minutách. „Když jsme vedli po prvních 20 minutách, říkal jsem si, že tuhle část už nám nikdy nikdo nevezme,“ chválil tým kouč Chris Faust, který během své kariéry v halovém hokeji tým Rüsselsheimu ještě nikdy neporazil. Tento „neporazitelný“ tým, který se příští týden utká o titul mistra Německa, nemohl najít způsob, jak přehrát perfektně bránící české družstvo. Pozitivní pro nás byl i počet vstřelených branek, konečný výsledek byl totiž 8:6. „Určitě nám vyhovoval víc jejich herní styl, byl sice v tempu, ale víc taktický a čitelný,“ v tom viděla úspěch Tereza Mejzlíková. „Lépe jsme přistupovaly k hráčům a zmenšily tak prostor pro mezihru,“ ocenila zase Květoslava Kučerová.

Motivací pro hráčky byla prý i sázka s asistentkou trenéra Karolínou Kříženeckou, která musela udělat po výhře 50 kliků a ještě přemluvit i hráčky Rüsselsheimu, aby se k ní přidaly. Ty to vzaly sportovně a každá hráčka si dala aspoň deset kliků. Po chvilce euforie následoval ještě zhruba hodinový trénink a večer opět videoanalýza zápasu. Chris s pomocí videoanalytika Lutze Könningse vybral sekvence, které vypovídaly zejména o pozdním přistupování k hráčkám a špatným rozhodnutím během bránění. Tréninkový kemp zakončil dvouhodinový trénink v neděli dopoledne, po kterém následovala konečná nominace 12 hráček. Do té byly zahrnuty i dvě juniorky, které v tu dobu bojovaly ve Skotsku o bronz. Velké poděkování patří nejenom trenérovi Chrisovi, který v Německu vše domluvil, ale i jednotlivým klubům, které nám umožnily zdarma trénovat v jejich halách. Děkujeme také Štěpánu Bernátkovi, Pavlu Bártovi a Tomáši Procházkovi, kteří nám poskytli svoje byty v Mannheimu, kde jsme mohly přespat dvě noci.

Seznam hráček, které odjely do Německa na soustředění: Lenka Brtvová, Eva Staňková, Květoslava Kučerová, Karolína Borská, Andrea Vančurová, Klára Poloprutská, Adéla Mejzlíková, Tereza Mejzlíková, Kamila Dukátová, Jindřiška Reichlová, Štěpánka Šmídová, Markéta Matějovská.

Konečná nominace na HMS:

Lenka Brtvová, Eva Staňková, Květoslava Kučerová, Andrea Vančurová, Klára Poloprutská, Adéla Mejzlíková, Tereza Mejzlíková, Kamila Dukátová, Jindřiška Reichlová, Štěpánka Šmídová, Bára Haklová, Klára Kyndlová.

 

Připravila Karolína Kříženecká

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > Soustředění reprezentace žen
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...