Špatná zpráva z Edenu: BOJ O ZÁCHRANU!

19.2.2011

Českého mistra čeká souboj o udržení v B divizi PMEZ v halovém pozemním hokeji. To je nejdůležitější zpráva těchto momentů. V prvním souboji o udržení slávisté rozmetali italské HC Bra 10:3 a jejich vyhlídky na záchranu jsou dobré.

Do sobotního dopoledního utkání vstupovali slávisté s vědomím, že již nemohou zasáhnout do bojů o postup mezi evropskou elitu. V zápase, který se hrál těsně před duelem sešívaných, totiž favorizovaní Rakušané pouze remizovali se švédským Partille SC, které si nakonec tímto výsledkem zajistilo postup do "vrchní" skupiny.

Utkání začalo opět svižně a sešívaní borci si zajistili brzké vedení 1:0. Úspěšným střelcem byl po kombinaci celé pětice Martin Babický, bratr trenéra Slavie. Čeští hráči pokračovali dál v kvalitní hře a pokud míč proklouzl do střeleckého kruhu domácích, zakročil dnes spolehlivý Podolák. Vyznamenal se i proti penaltě hostí, když položil své atleticky narostlé tělo na hrací plochu, a střelu běloruského kapitána vytěsnil mimo tyče. Slávisté si však nevzali ponaučení a opět byli potrestáni - tři minuty před koncem poločasu Bělorusové vyrovnali na 1:1. Do konce prvního dějství jsme další změnu skore nezaznamenali, stav byl tedy nerozhodný.

Druhý poločas začal podobně jako ten první, aktivitou domácích, která byla hned ve druhé minutě odměněna vedoucí brankou - úspěšným střelcem byl David Vacek. Bělorusové však předvedli nevídaný obrat a v následujích pěti minutách sevřeli slávisty do lisu, ze kterého vzešly tři branky. V osmé minutě druhého dějství tedy svítilo na tabuli hrozivé skore 2:4. Domácí borce v následujících momentech opět několikrát podržel Podolák. V následujích chvílích to vypadalo již na jasnou záležitost hostí, ale Češi se opět dokázali vrátit do utkání. Mezi 37. a 38. minutou se dokázali prosadit nejdříve Piterák a poté se proletěl po hrací ploše šikanzen Vudmaska, smetl vše, co mu překáželo, včetně Běloruského brankaře. Dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno 4:4. Do konce utkání jsme měli možnost vidět už jen karetní mariáš, ze kterého nakonec resultovala přesilovka 5 na 3 pro Bělorusy. Slávisté se však dokázali v nervozním závěru ubránit a do spodní skupiny si přenáší 2 body za remízu s Brestem.

Situace se vyvinula tak, že skupinu o postup budou hrát borci z Lille /5b./, Sekvoya /0b./, AHTC Wien /2b./ a Partille SC /2b./. Zachránit B divizi se v dolním pavouku bude snažit tým Orient Lyngby /5b./, HC Bra /0b./, HC Brest /2b./ a domácí borci SK Slavia /2b./.

V odpoledním utkání se slávisté zakousnuli do svého soupeře, italského mistra HC Bra, hned od počátku. V rychlém sledu skórovali Babický, Vacek a Capouch a v 8.minutě to bylo 3:0. Brankostroj pokračoval po deseti minutách. Vudmaska zvyšuje na 4:0, Italové snižují vzápětí na 4:1, ale sešívaní nasázejí do poločasu ještě tři branky - podruhé skórují Babický, Vacek a celkově sedmou branku si připisuje Kotrč. První dějství tedy končí 7:1 pro našeho mistra.

Druhá půle startuje našimi šancemi, ale branky vidíme na druhé straně. Bezmocného Podoláka dvakrát překonává Mapelli. Češi však nepřipouštějí drama a svůj výkon korunuje kapitán Vacek dalšími dvěma góly. Mezi jeho branky se vmísil svým přídavkem mladíček Capouch a tak na tabuli svítí po finálním hvizdu skore 10:3. Zajímavosti bylo, že do utkání zasáhl teprve sedmnáctiletý český brankař Jiří Mack, pro kterého to byly jeho první dvě minuty v mužském hokeji. "Tak ten to bude mít hodně drahý, první start, první pohár, první pohárové utkání doma, vychytaná nula", prohlásila sešívaná legenda Vojtěch Sládek, který vzhledem ke svému zranění sledoval utkání pouze z hlediště. Věříme, že slávisté půjdou oslavovat až po zítřejším úspěšném zdolání poslední překážky.

Tato výhra dává našim borcům velké naděje na záchranu B divize, kterou si příští rok zahraje aktuální mistr ČR - HC Rakovník. O definitivní podobě výsledků rozhodnou zítřejší zápasy - Slavia hraje v 11.40 proti Orientu Lyngby.

pozemnihokej.cz > Kluby > Články > SK Slavia Praha > Špatná zpráva z Edenu: BOJ O ZÁCHRANU!