SPORTWAYS LAB BARCELONA 2016

16.3.2017

"Zúčastnil jsem se kempu od společnosti Sportways, nicméně ne jako hráč, ale jako jeden z trenérů, kteří se podílejí na vývoji cvičení pro kempy na následující rok. Nejprve bych měl představit, co je SportWays.

Tato nizozemská společnost pořádá hokejové kempy pro děti ve věku od 6-21 let. V každém kempu je kladen důraz na intenzitu daných cvičení, herní dovednosti, zapojení všech hráčů do cvičení, apod. Sportways pořádá kempy téměř po celém světě, ať už v Kanadě, Jihoafrické Republice, Číně nebo po Evropě.

SportWays Lab tedy funguje na stejném principu, jako kempy pro děti. Vyždímat z trenérů co nejvíce informací, zkušeností a dostat cvičení do špičkové podoby. Celkem bylo pozváno přibližně 30 trenérů, z toho 98% bylo z Holandska. Všechny nás rozdělili do skupin a každá skupina měla za úkol vymyslet svůj trénink, seskládaný z 6 cvičení, zaměřený na danou herní situaci (střelba, bránění, dribling, nahrávka a příjem, ...). Moje čtyřčlenná skupina měla téma nahrávka a příjem. Vždy se cvičení vymýšlí pro 8 členné skupinky hráčů. K úplné dokonalosti a spokojenosti hlavních organizátorů této akce, jsme našich 6 cvičení dopracovali po 4 dnech a cca 30 hodinách strávených na hřišti, debatováním, testováním. Jelikož se jedná o profesionální hokejové kempy, musí se domýšlet i detaily jako například že se Vám jeden ze skupinky vypadne. Vše musí být dořešeno do posledního detailu. Pravděpodobně i proto mají tyto kempy takový úspěch. Kempy jsou rozdělené samozřejmě podle výkonnostních skupin a to 3: All Stars, Top a Elite. Každý hráč se může přihlásit na jakýkoliv kemp, ale vždy organizátoři zjišťují při přihlašování výkonost daného sportovce a doporučují zařazení.

Vzhledem k tomu, jak jsou kempy nákladné je jasné, že si je nemůže dovolit každý. Vřele všem tyto kempy doporučuji. Děti zde získají nové zážitky do života, naučí se spousty hokejových novinek a zároveň se potkají s jinými hráči z celé Evropy a porcvičí si tak i cizí jazyk. Nejjednodušší možnost jsou kempy v Amsterdamu a Barceloně. "

Do kempu byl Lukáš Nocar nominován Českým svazem pozemního hokeje. V roce 2016 se věnoval reprezentaci do 16 let, kde na turnaji Hockey5s, získal s dívkami druhé místo. V letošním roce se může pyšnit titulem Mistr Evropy s reprezentací dívek do 21. 

Informace o tomto kempu získáte na webu SPORTWAYS 

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > SPORTWAYS LAB BARCELONA 2016

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...