ME U21 holky 2010 - Střet s Asií skončil nerozhodně

27.7.2010

Ázerbajdžán dnes překvapil. Zážitky z dnešního dne a radost z vybojované remízy dnes popisuje kapitánka společně s trenéry…

Naše tělíčka byla trošku unavenější než včera, nicméně naše ranní rozcvička nám je rozhýbala. Po rozcvičce jsme se vrátili k hotelu a nastala jedna z neposledních týmových soutěží : Stavění nejvyšší pyramidy se šesti nohama a se čtyřma rukama na zemi. Po snídani následovala porada a pak šupky dupky na hřiště.  Rozběhávání  a protažení proběhlo bez úrazu, což se bohužel o našem střetnutí s Ázerbajdžánem porovnat nemohlo. Během našeho zápasu byly obětovány tři hráčky a to Karolínka Jirsová, Adélka Žemličková a Adélka Bížová. Co se hry týče, tak po prvním poločase jsme prohrávali 2:0. Chybovali  jsme nejen v obraně,při  TR, ale i v útočné fázi. Ovšem my dokázali, že vše je možné a rvali jsme se jako lvi o kořist. Naše nasazení v druhém poločase se vyplatilo a vyrovnali jsme zápas na 2:2. Po zápase následovala „Pasta a la tuna“ s tradičním ovocným salátkem. Naše unavená tělíčka jsou v rukou Péťi. Večer byla naplánovaná „shopping manie“ a pak opět hurá na večeři, na „pastu“.

Tě pic, Neuby….. Hihi

Komentář obou trenérů k dnešnímu zápasu:

Ázerbájdžán – ČR 2:2 (2:0)

,, Porada v hotelu obohacena o ukázku kladných a záporných situací z utkání s Rakouskem, o ukázku TR z utkání Ázerbajdžán - Belgie. Proběhla domluva, jak bude soupeř vybíhat. Upozornění na bránění soupeřek a upřesnění taktiky a sestavy na dnešní den.

Již v samém začátku prvního poločasu jsme zahrávali tři trestné rohy a k tomu dva rychlé protiútoky, ale zakončení  se nám nepovedlo. Soupeř velký nápor ustál. Teprve v osmé minutě se soupeřky poprvé dostali do naší třetiny, když za naší obranu zaběhla soupeřka a po přijmutí centru, prorazila poprvé kruh - nezakončila. Bohužel už v další minutě se situace opakovala a tentokrát Ázerbajdžánka  Mammadova zakončila na 1:0 (4.minuta). Po tak velkém tlaku, který náš tým měl, to byla velmi studená sprcha. Pět minut jsme hráli ,,jako opaření“, než jsme se dokázali dostat do hry a napojit na úvod utkání. Čtvrt hodiny se náš útok nemohl prosadit v kruhu. Soupeřky bránily i v deseti hráčích ve třetině. Nebyl čas na přímou střelu, jen na teče. Ty končily většinou jako TR. Špatný nešvar z Čech jsme si bohužel přivezli s sebou. V pěti minutách jsme zahrávali další tři trestné rohy - opět nic. Soupeřky se dostávaly k našemu kruhu jen občas, však nebezpečně. Ve 23. minutě, po takovém ojedinělém útoku rychlé rozehrávky, vybojoval soupeř TR. Přímou a tvrdou střelou naštěstí orazítkoval tyč. Byla to rána, za kterou by se nemusela stydět mužská složka. Všichni jsme si oddechli a bojovali dále o vyrovnání.

(Z pozice trenérů nebyl žádný tlak ani zmatek, že je stav 0:1. Vše nasvědčovalo tomu, že je jen otázka času, kdy se ,,to zlomí“ a začnou padat branky.)

Nám se v útoku nedařilo. Za to jsme museli likvidovat druhý TR. Stejnou střelu Čecháková vykopla levou nohou. Bohužel to nebylo vše. V 35.minutě svojí rychlostí zakončila svůj útok kapitánka Ázerbajdžánu Movsumová a doklepla na 2:0.

O přestávce kritika. Jak jsme schopni, ze zápasu, který je v naší režii, udělat lajdáckými chybami a nedůrazem v útoku skoré 0:2 ?! Odlehčení situace, výzva k většímu roztažení hry, k lepšímu zakončení a přímým střelám.

Herní tlak nám zůstal i v druhém poločase, ale vše se opakovalo. Neproměnili jsme další čtyři trestné rohy. Několik našich akcí dobře vychytala brankářka Babayeva, nebo jsme mířili vedle. Až v 32. minutě druhého poločasu, po rozehrávce ve třetině na Bížovou, která po dvou kličkách do kruhu, zakončila přesně pušem k tyčce. Skóré se měnilo na 1:2. Tak jsme si mysleli, že už jsme konečně krizi protrhli. Neprotrhli. Následovaly další dva TR vedle, jeden chytla opět Babayeva a čas utíkal, jako voda. Další dva TR neproměněny. Celá jedenáctka bránila pouze v kruhu, ale nám se přesto povedlo dohrávat utkání trestným rohem. Neubertová vystřelila tvrdou ránu, ale Babayeva ji zneškodnila. I přesto jsme zahrávali další. Místo střely zvolila Neubertová úhybnou kličku doprava, gólmanka opět chytla, ale tentokrát se Capouchové povedlo dorazit na 2:2.

V druhém poločase jsme zahrávali sedm TR a soupeř se k nám do třetiny dostal pouze pětkrát. I za takovéto převahy jsme nedokázali získat více, než jeden bod. 48. minuta – ZK Kavanová za vzdálenost, 58.minuta – ZK Kyndlová za protest, 55.minuta – Jirsová při obraném zákroku v naší třetině dostala hokejkou do hlavy, odnesla si z utkání tři stehy nad obočím.

Tři body jsme si z utkání neodnesli pouze a pouze vlastní vinou. Na omluvu našich hráček musíme podotknout některé sporné rozhodnutí rozhodčích (Rakousko - Polská dvojice) bylo hodně podivné. Asistent trenéra Vudmaska (já) tuto situaci neunesl a pro své nevhodné chování byl diskvalifikován na tři utkání. Jako fyzioterapeut byl z lavičky vykázán mimo hřiště.“

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 ženy > ME U21 holky 2010 - Střet s Asií skončil nerozhodně