Stříbro z ME do 16ti let - po výhře s Polskem!

15.7.2014

Bologna - Cíl, co si šestnáctka před posledním zápasem vytyčila se podařilo naplnit!

A je to tady, neděle 11:15 hodin, nastupujeme k boji o vysněné stříbro. Čeká nás náročný zápas proti polskému týmu.

První čtvrtinu zápasu jsme bohužel zaspaly,   odehrávala se převážně v režii Polek. Závěrem druhé čtvrtiny jsme si vyvinuly tlak na polskou brankařku a šance byly k vidění na obou stranách. I přes spoustu našich šancí v posledních minutách prvního poločasu se skore nezměnilo.

Do druhého poločasu jsme vstoupily s mnohem větším odhodláním a touhou po vítězství, začaly jsem si vytvářet velký tlak na soupeřky, díky němuž jsme si dokázaly připravit během několika minut dvě penalty, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Poté následovala dvouminutová pauza, kterou jsme využily ke znovu získání koncentrace a vložení všech sil do závěrečné čtvrtiny. Šance střídala šanci a týmovým duchem se nám v poslední minutě zápasu podařilo vstřelit branku. Radost z vítězství 1:0 byla obrovská. Díky výsledku následujícího zápasu Italie vs. Rakousko 1:2, nám zaslouženě patří  2.misto na ME divize A.