Střípky po ME v Belgii: Tak tohle potěšilo!

11.9.2013

Marijke FleurenMarijke Fleuren
Marijke Fleuren
Marc LammersMarc Lammers
Marc Lammers

Praha - Výkon a výsledky českého týmu na ME v Belgii zanechaly dojem. Stačí se podívat na tyto střípky, které dorazily přímo na adresu předsedy ČSPH Gina Schilderse.

Rádi se s Vámi tedy podělíme o moc příjemné zprávy, které přišly v minulých dnech. Tudíž s čistou hlavou a odstupem... Vybíráme ty dvě nejvýznamnější - od osobností, které opravdu pozemnímu hokeji rozumí.

Marijke Fleuren /presidentka EHF/: "Ahoj Gino, moc jsem si užila výkony českého týmu. Viděla jsem ohromnou bojovnost a zejména to, jak Češi hráli v posledním utkání proti Irsku, ve mne nechalo hlubokou stopu. Naprosto zaslouženě Váš brankař získal cenu pro toho nejlepší - opravdu jím byl. Pevně věřím, že si z utkání s Německem a Belgií vezmete to nejlepší a bude to pro Vás inspirací do budoucna. A také motivací k ještě tvrdší práci. Držím Vám palce a přeji mnoho štěstí!" 

Marc Lammers /trenér belgických hokejistů - soupeře českého týmu a také stříbrného celku uplynulého ME/: "Ahoj Gino. V první řadě chci pogratulovat k tomu, jak se český tým na turnaji prezentoval. Hráči byli velmi kvalitně fyzicky připraveni. Sám vidíš, jak úspěšní jste byli také v halovém hokeji, kde je potřeba k úspěchu užší kádr. Osobně jsem viděl na turnaji minimálně 6 hráčů, kteří snesou velmi přísná mezinárodní kritéria. Fantastické výkony podával brankař, líbil se mi i kapitán týmu. Teď je na vás, abyste rozšířili tuto skupinu a vytvořili široký kádr hráčů, kteří jsou schopni hrát na takto vysoké úrovni. Domnívám se, že jste se během turnaje naučili hodně od týmů jako je ten náš nebo Německo. Musela to být pro vás zkušenost k nezaplacení. Co bych poradil do budoucna je větší rotace klíčových hráčů v zápasech ve skupině, aby byli čerství i v rozhodujících utkáních na konci turnaje. Tahle cesta dá možnost hrát širšímu kádru a důležití hráči budou moci předvádět více útočnou hru v konci turnaje. Ač to možná v první fázi přinese horší výsledky, je potřeba to brát jako investici do budoucna. Ještě jednou ale gratuluji k tomu, co jste na turnaji předvedli a držím palce vašim ambicím!"

Doufám, že si tato vlídná slova naši hráči i realizační tým vezmou za své a za čtyři roky budeme mít možnost se opět porovnat s kvalitou těch nejlepších!

-jam-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Archiv akcí > Střípky po ME v Belgii: Tak tohle potěšilo!

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...