FIH zúžila výběr rozhodčích pro Rio 2016!

12.11.2014

Lausanne - Komise rozhodčích FIH nominovala skupinu rozhodčích, ze které vybere arbitry pro Rio 2016 - je v ní i Jakub Mejzlík!

Komise rozhodčích Mezinárodní hokejové federace (FIH) oznámila skupinu rozhodčích, ze kterých vybere sudí pro Olympijské hry 2016. V projektu „Road to Rio“ je 32 arbitrů a nechybí mezi nimi ani český zástupce Jakub Mejzlík

Projekt „Road to Rio“ byl otevřen po Olympijských hrách v Londýně, kdy skupinu činilo cca 55 nejlepších světových rozhodčích. Po Mistrovství světa v Haagu se skupina zmenšila na 32 osob. Komise rozhodčích FIH vybere nejlepší sudí na základě jejich výkonů v semifinále a finále Světové ligy, Mistrovství Evropy, Panamerických hrách v Torontu a také Champions Trophy. Připomeňme, že Světová federace nominuje na Olympijské hry 17 sudích, a to na přelomu roku 2015 a 2016.

„Je to pro mne velké překvapení, že prakticky tři roky poté, co jsem se stal oficiálně Mezinárodním rozhodčím FIH, se mi dostalo této cti bojovat o Olympiádu v Riu. Vím, na čem potřebuji zapracovat a udělám maximum pro to, abych se na OH podíval – ať už v Rio de Janeiru, nebo později. Samotný finální výběr, kdy Evropě připadne 7, maximálně 8 míst, však bude pro mne velmi těžký. Protože když se podívám na samotný list rozhodčích, kteří ve vybrané skupině jsou, tak tam nenajdu nikoho, kdo by nepatřil mezi ty nejlepší na světě. Proto mne už samotná nominace mezi tuto skupinu ohromně těší a zároveň zavazuje,“ svěřil se po zveřejnění nominace Jakub Mejzlík.

-fih- , -mak- 

pozemnihokej.cz > Rozhodčí > Články > FIH zúžila výběr rozhodčích pro Rio 2016!
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...