Světová liga - druhé kolo

27.10.2014

Praha – FIH zveřejnila postupový klíč do druhého kola Světové ligy. Muži budou bojovat o Olympijské hry v Rio de Janeiru 2016 v Jihoafrické republice, ženy do Dublinu nepojedou.

Světová federace oznámila národním svazům participujících na prvním kole WHL další postup v kvalifikaci na OH. Z prvního kola v Hradci Králové, které se uskutečnilo v září, mají právo postupu kromě vítězných Bělorusů také druzí Češi. V ženské složce kromě prvních Francouzek mohou přihlásit do druhého kola svoje družstvo také stříbrné Rakušanky a bronzové Češky.

27.10.2014 – termín zaslání přihlášek do druhého kola WHL byl poměrně dost neúprosný a národní federace měly tak na rozhodnutí přibližně dva týdny. Český svaz pozemního hokeje, přesněji jeho Předsednictvo, odhlasovalo účast na OH kvalifikaci pro mužskou složku. Ženský tým se rozhodl soustředit na Evropský šampionát v Praze.

Předsednictvo ČSPH rozhodlo na základě hlasování a po pečlivém prostudování zprávy Sportovního ředitele Christophera Fausta. V původním plánu byla účast obou celků, nicméně po konzultaci s hráčkami, realizačním týmem a vedením ČSPH bylo rozhodnuto o účasti pouze mužské složky.

Podstatnou část ženského reprezentačního celku čeká se Slavií Praha halový klubový pohár A divize v litevském Siaulai na konci února, proto by realizační tým neměl kádr k dispozici v přípravě a přechod na venkovní hokej by byl velmi drastický. Mužskou složku čeká přípravný kemp před Světovou ligou v německém Mannheimu, kde se utká v přípravě s reprezentací Švýcarska, a to celkem třikrát. Přechod na venkovní hokej tak po halové sezoně, která končí po Mistrovství světa (kromě 1-2 hráčů, kteří absolvují v Dánsku PMEZ B divize s Bohemians Praha) 8.února, bude relativně plynulý.

Předsednictvo ČSPH zvažovalo samozřejmě i finanční stránku věci. Dle dostupných informaci z MŠMT a ČOV by měl ČSPH obdržet pro rok 2015 cílenou dotaci na Olympijskou kvalifikaci a tím pádem by nebyl ohrožen rozpočet - zejména finance na mládež a juniorský hokej.

„Z mého pohledu je účast ve druhém kole Světové ligy otázkou cti jak pro hráče, tak i realizační tým, zároveň také velkou zkušeností na mezinárodním poli. Ač je naším cílem se zúčastnit všech významných turnajů, ženská složka se bohužel tento rok rozhodla pro jinou cestu, nám tak nezbývá než jejich rozhodnutí respektovat. Turnaj v Kapském Městě nebude levnou záležitostí, nicméně finančním řešením neohrozíme svazové priority a nápady, které do budoucna máme a ani financování mládeže, které je pro náš svaz prioritou“, vyjádřil se k otázce účasti obou reprezentačních celků na druhém kole Světové ligy president ČSPH Gino Schilders.

„Účast na druhém kole Světové ligy je pro nás ideální možností poměřit se s celky na naší úrovni + s celky, které občas proniknou na MS, OH. Tyto zápasy nás mohou posunout opět dál a vzhledem k nadcházejícímu ME v ČR (červenec 2015) budou jistě i velmi kvalitní přípravou. Naším cílem a přáním bude samozřejmě postoupit do třetího kola a pevně věřím, že se nám to povede,“ říká Tomáš Procházka, aktuálně hráč německého Mannheimu k účasti na WHL v JAR.

„Situaci okolo ženského týmu jsme pečlivě zvažovali. Chtěli jsme bojovat o Olympijský sen, sekundárně se díky utkáním kvalitně připravit na ME, nicméně v konečném hodnocení jsme museli usuzovat realisticky. Kostru týmu tvoří hráčky Slavie, které čeká až na konci února pohár v hale, proto by vše bylo umocněno tím, že tým by neměl možnost kvalitní přípravy. Holky navíc cítily, že by na turnaji nemohly předvést to nejlepší, proto jsme ve finále dali přednost soustředění se na Mistrovství Evropy“, vysvětluje priority ženské složky Sportovní ředitel ČSPH Christopher Faust. 

„Účast alespoň jednoho týmu na olympijské kvalifikaci je pro náš svaz důležitá nejen ze sportovního hlediska, ale také z nahlížení na naši federaci z pohledu evropského, světového. Zvažovali jsme tak faktory jak sportovní, finanční, tak i národní. V současné chvíli jsme velmi pozitivně vnímáni jak světovou, tak evropskou federací nejen na poli pořádání turnajů nejvyšší kategorie (Světová liga, A divize halového ME, ME B divize,…), kde dokážeme za relativně skromných finančních podmínek připravit turnaje top kvality.  Čerpáme také dotační programy, kde bych rád zmínil zejména ten poslední, který jsme obdrželi na práci s mládeži za projekt se školními kroužky. To vše z nás v tuto chvíli činí jednu z nejprogresivnější národních federací na světě“, zmínil také mimosportovní důvody Generální sekretář ČSPH Jakub Mejzlík. 

-jam-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Ostatní > Světová liga - druhé kolo
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...