Trenérské duo: Mirek a Tomáš

29.12.2015

Trenérské duo: Mirek a Tomáš

 

Stejně jako na venkovním Mistrovství Evropy se na lavičce našeho mužského týmu postaví Miroslav Ludvík a Tomáš Babický. Trenérské duo, které proti sobě stálo dlouhá léta jako soupeři, Mirek za HC Hostivař, Tomáš za SK Slavia Praha. Poté spolu také několik let reprezentovali Českou republiku a dnes, jako trenéři národního týmu, tvoří úderné trenérské duo. Jejich trenérská spolupráce nepokrývá jen národní tým mužů, ale také výběry chlapců do 16 let, do 18 let a také tým juniorů.  Když na podzim roku 2011 přebírali mužstvo mužů k ME v hale v Lipsku, ještě netušili, že jejich spolupráce bude pokračovat  
v mládežnických kategorií. Na jaře roku 2012 se setkali s realitou stavu mládežnického hokeje v ČR v porovnání s mezinárodní scénou. Z tohoto důvodu neměli zprvu optimistické představy o budoucí výkonnosti národního týmu mužů. Proto se vrhli na trénování i mladších reprezentantů, aby se hokejové talenty zpracovávaly pod jednou trenérskou koncepcí (základní herní pravidla a dovednosti) již od mladého věku. Jejich hlavním cílem je v hráčích vybudovat smysl pro zodpovědnost, individuální přistup ke zlepšení se a kolektivní cítění. Hráče nevnímají jako sólisty, ale jako tým. Důležitým prvkem je dobrá nálada, žádný stres, chtějí, aby hokej hráče bavil. Počátek jejich úsilí nebyl příliš jednoduchý. Po srážce s realitou bylo jejich první výzvou a cílem postoupit s U16, U18 a U 21 z divize C do divize B. Což se z počátku zdálo jako velmi složité. V tomto období naše reprezentace např. od týmu Polska dostávala i 8 gólů a jen o dva roky později, téměř stejní hráči, dokázali Polsko porazit o 4 góly. Pokrok, který s hráči každý rok udělali, byl veliký. Svou koncepční trenérskou prací dosáhli několika úspěchů. S muži získali 2. místo na Mistrovství Evropy v Lipsku a získali postup s U18 na Mistrovství Evropy v divizi A. Začínali s hráči jako je Lukáš Plochý, Martin Capouch, Ondřej Soukup, Adam Uhlíř, Lukáš Benda a další, kteří jsou dnes stálými hráči národního týmu mužů a týmu juniorů. Lukáš Plochý si trenérské duo pochvaluje: „Pod nimi trénuji asi 4 roky. Naučili mě toho hodně, jak přijímat jednodušeji balónek, kam si stoupnout v defenzivě i v ofenzívě, pořád mě a nám všem radí, co se dá ještě zlepšit. Určitě mě v hokeji posunuli dál.“ Práce s mladými hráči začala nejdříve radikální proměnou od samých základů. Ať už se jedná o obcházení protihráče, tak i pohyb na hřišti. Všichni hráči mají stejnou koncepci, tak aby nebyl složitý přestup do vyšší kategorie. Tato myšlenka se v dobrém projevila na Světové lize v Hradci Králové, kde tým mužů doplnili hráči juniorů. Jejich práce nespočívá jen v trénování, ale také v přístupu k hráčům. Ke každému přistupují jednotlivě, vzájemně se respektují a kladou důraz na komunikaci s hráči, která odbourává případné nedorozumění nebo nepochopení. 

„Musím říci, že je znát, že se Tomáš hráčům věnuje i mimo vrcholné akce a to ve sportovních centrech mládeže, kde odvádí výbornou a záslužnou práci s mládeží. Bez jeho dohledu a intenzivní práce s talentovanými mladými hráči by naše mládí nebylo tam kde nyní je,“ chválí Mirek svého kolegu.  „Každý turnaj nebo mistrovství je s Mirkem zážitek. On vnese do týmu nejen potřebný respekt a motivaci, ale vždy nás také rád detailně seznámí s historií města, kde zrovna hrajeme“ s úsměvem dodává Tomáš.  

Na nadcházející halové Mistrovství Evropy jdou oba trenéři s pokorou. Cílem na této akci je jednoznačně umístění do šestého místa, které týmu zajistí účast na Mistrovství Světa. Mirek a Tomáš jsou pro Český svaz pozemního hokeje velkým přínosem. Držme tedy palce, aby jejich působení i působení celého národního týmu, bylo úspěšné. 

 

-mbab-

Loading...

ME hala muži 2016 Praha

Stránkování

12 3 >
 
 
Loading...

ME hala muži 2016 Praha

Stránkování

12 3 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...