3. den ME v Rakovníku a opět vítězství!

18.7.2018

17.7.2018 Vedeme tabulku s 6 body! Ale byl to boj…

Třetí den v Rakovníku patřil týmům jen ze skupiny B.

V prvním zápase se utkaly Italky s Rakušankami. Důležitost zápasu tkvěla v tom, že oba týmy neměly z prvních zápasů ani jeden bod. Všem hráčkám na hřišti bylo jasné, že pokud chtějí postoupit do horního kříže, musí zvítězit a následně čekat na zaváhání ostatních soupeřů. První čtvrtina byla vyrovnaná, posléze se ale ukázala převaha Rakušanek. Ve 27. minutě již vedly 2:0, Itálie sice posléze snížila na 2:1, ale Rakušanky přidaly další dva góly. Konečný výsledek hovořil jasně 4:1 a Italky tudíž i nadále zůstávají bez bodu.

Od šesti hodin hrála Česká republika s Polskem. Tento soupeř je pro naší reprezentaci zvlášť výzva, protože za poslední rok naše dívky Polky nikdy neporazily. Naše dívky do zápasu vkročily trochu bázlivě, čehož Polky využily a skórovaly v 15. minutě. Česká reprezentace ale přidala na tempu a zásluhou Lucie Duchkové vyrovnala na 1:1. Poté se probudili i diváci, kteří naše děvčata hnali kupředu svými hlasivkami. Dvě minuty před koncem přišlo rozuzlení zápasu, kdy Tereza Holubcová proměnila trestný roh. Naše dívky posléze zkušeně držely balónek na svých hokejkách až do závěrečného hvizdu. Česká republika – Polsko 2:1.

Díky další výhře naše dívky do 18 let postupují do horního kříže. Dnešní zápasy rozhodnou, proti komu budou hrát v pátek semifinále.

Skupina B:

Česká republika 6 bodů

Rakousko 3 body

Polsko 3 body

Itálie 0 bodů

Dnes od šesti hodin český tým hraje proti Italkám. Přijďte se podívat, či sledujte náš live stream.

Fotky ze včerejších zápasů naleznete na stránkách Davida Svobody, Petra Branšovského a Petra Růžka.

Lenka Jeřábková

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 dívky > 3. den ME v Rakovníku a opět vítězství!