Třetí hrací den, Berlín

9.2.2018

Oba týmy postoupily do čtvrtfinále. Ženský tým zachránila výhra Ruska nad Namibií. Čtvrtfinále mužů se hraje již dnes!

M Česká republika x Polsko 3:3

V tomto zápase hráli Češi především o umístění ve skupině, postup do čtvrtfinále měli jistý. Do branky se poprvé na tomto turnaji postavil Tomáš Hanus a zápas odchytal skvěle! Hned v první minutě otevřel skóre Martin Seeman, ale Poláky to nezaskočilo. Tlačili se do šancí, hra se přelévala ze strany na stranu a byla plná osobních soubojů. V dalších čtyřech minutách vstřelilo Polsko dvě branky a už to vypadalo, že se do šaten půjde za tohoto stavu. My ale góly do šatny umíme. Jakub Kyndl proměnil další ze svých rohů a bylo vyrovnáno. V druhé minutě druhého poločasu ale opět udeřili Poláci a strhli vedení na svou stranu. Češi si vytvořili několik rohů, bohužel ani jeden z nich neproměnili. Skóre změnil až Lukáš Plochý, který srovnal tři minuty před koncem na 3:3.

Češi tak skončili na třetím místě ve skupině a čtvrtfinále si zahrají proti Íránu dnes od 17:00.

Ž Česká republika x Ukrajina 1:2

Ženy nenastoupily do zápasu o vše vůbec dobře. Již ve třetí minutě se prosadila Ukrajina. Hráčka se protáhla po zadní lajně a naservírovala spoluhráčce balónek před poloprázdnou branku. 0:1. Od té doby byly Ukrajinky zatažené na své polovině a úspěšně odrážely české pokusy o gól. Ukrajinská obrana hrála většinu zápasu osobně, což nevyhovovalo našemu hernímu stylu. Přesto jsme se do kruhu několikrát dostaly, bohužel jsme ale nedokázaly vstřelit branku. Po celou dobu zápasu byly Češky dost nervózní. Do druhého poločasu se nastupovalo s výsledkem 0:1 a hra pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Doslova. Po šesti minutách Ukrajinky zopakovaly na chlup stejnou akci a opět z ní vstřelily branku. Za stavu 0:2 to vypadalo špatně, ale Češky se toho nezalekly. O dvě minuty později snížila na 1:2 Barbora Haklová z trestného rohu. Pět minut do konce zápasu dostala ukrajinská hráčka zelenou kartu a Češky šly ve stejnou chvíli do šesti. Bohužel ale ani při hře šest na čtyři nedokázala Česká reprezentace vstřelit vyrovnávací branku, a tak prohrála 1:2.

Češky se tak vystavily situaci, kdy jejich účast ve čtvrtfinále závisela na zápase Namibie proti Rusku, který se hrál ihned po našem zápase. V případě, že by skvěle hrající Namibie zvítězila, postoupila by ze čtvrtého místa do čtvrtfinále a Češky si zahrály jen o umístění. Rusky ale v úporném boji zvládly uhrát remízu, čímž nászachránily. Zítra tedy hrajeme čtvrtfinále proti Holandsku.

ČTVRTFINÁLE M Česká republika x Írán 2:3 po sn.

Čeští reprezentanti vstoupili do zápasu lépe a Íránce přehrávali ve všech směrech. Ti hráli zatažení na své vlastní polovině a vsázeli na protiútoky. Češi se skvěle dostávali do šancí a drželi míček na svých hokejkách. První se prosadil Tomáš Procházka z rohu a hned o dvě mnuty později přidal další gól Tomáš Jahoda po krásné kombinaci. Češi ale nepolevili a dostávali se do dalších šancí. Bohužel žádnou neproměnili a přišel trest v podobě obraného trestného rohu, ze kterého Írán snížil na 2:1 minutu před koncem poločasu. Do toho druhého nastoupili Íránci mnohem útočněji a dostávali Českou obranu pod stres. Naši hráči se ale nenechali zaskočit a stále skvěle útočili. Za zápas jsme si vytvořili několik trestných rohů, žádný další jsme ale nedokázali proměnit. Írán srovnal dvě minuty před koncem zápasu opět z trestného rohu. Zápas skončil 2:2 a šlo se na samostatné nájezdy.

Za český tým šli David Vacek, Lukáš Plochý a Martin Seeman. Bohužel gólmana překonal pouze David Vacek, svým klasickým zakončením z otočky, které umí tak skvěle. Írán proměnil první nájezd se štěstím, při druhém nařídili rozhodčí penaltu za faul brankáře Hraby.

Muži tak prohráli na samostatné nájezdy a turnaj pro ně skončil. Zápasy o umístění se nehrají.