Tři české týmy bojují tento týden v Evropě!!!

9.6.2011

Dohromady tři zástupci hlavního města budou reprezentovat Českou republiku tento týden na evropských pohárových kolbištích.

Mužský tým  pozemních hokejistů Slavie Praha zavítal do portugalské Lousady na Club Champions Challenge , kde jejich cílem bude postup do druhé nejvyšší divize PMEZ.  Jejich ženské kolegyně z Vršovic spolu se stříbrným celkem loňského roku, pražskou Pragou, jsou na stejné soutěži v italském Bra. A ani češké pozemkářky si nebrousí zuby na nic jiného, než postup do Club Champions Trophy, druhé nejvýznamnější evropské soutěže, odkud už je to jen krůček do vysněné pozemkářské "Champions League".

Slávisté, loňský vítěz základní části české ligy, si stejnou soutěží prošel už vloni ve Vídni, kde se mu podařilo postoupit. Následně ale nevyhrál play-off domácí extraligy a jako druhý tým putoval opět pouze do Club Champions Challenge. Club Champions Trophy, druhou nejvyšší evropskou pozemkářskou soutěž, okusil loňský mistr z Plzně. Po smolných výsledcích letos v dubnu v Římě však z ní sestoupil. Je tedy opět na slávistech, aby vybojovali pro Českou republiku místo v Trophy i v příštím roce. To se podaří pouze prvním dvěma celkům z turnaje v Lousadě.

"Minulý rok jsme si ověřili, že postup je v našich silách", svěřuje se jeden z nejzkušenějších borců v sešívaném dresu Vojtěch Sládek. "Důležité bude, jak začneme proti waleskému Cardiffu, o mnohém napoví i další duel ve skupině s rakouským SV Arminen Wien. Uvědomujeme si roli jednoho z favoritů na postup."

Slávisté mají za sebou opět vítězství v základní části extraligy a jedno finálové utkání. To se nevyvíjelo dle jejich představ a po smolném průběhu prohráli s Presidentem na penalty. "Pevně věřím, že prohra v prvním finále na nás nezanechá žádné stopy. Musíme předvádět naši hru, která je založena na přesné kombinaci a využívání trestných rohů. To se nám v prvním finále nedařilo." Sládek také doufá v to, že po případném úspěšném výsledku na evropském poháru, může nabyté sebevědomí pomoci v domácím finále. "Druhý zápas se hraje hned další víkend po návratu z Portugalska. Jsem přesvědčen o tom, že dobrý výsledek se může odrazit i ve zbytku sezony. Svou roli samozřejmě může sehrát i únava, ale tělo vždy dobře regeneruje, pokud je za vámi dobře odvedená práce s pozitivním výsledkem. Uděláme vše pro co nejlepší umístění a účastnické místo v Club Champions Trophy", shrnuje téměř třicetiletý obránce.  My slávistům popřejeme hodně úspěchů. Jejich cestu pohárovou Evropou budeme pečlivě sledovat přímo v místě akce.

V trochu jiné situaci se ocitají dva ženské celky. Shodou okolností dva největší rivalové na české scéně se potkávají v jedné skupině při Club Champions Challenge v italském Bra. "Je to trochu paradox, že se setkáváme už poněkolikáté v průběhu několika posledních týdnů. S nadsázkou by se to dalo popsat podobně, jak tomu bylo mezi fotbalovou Barcelonou a Realem Madrid v této sezoně. My věříme, že se nám bude dařit jako katalánskému klubu",  svěřuje se nám Adéla Mejzlíková, česká reprezentantka v  červenobílých barvách. "Do Bra vyrážíme s nadějí v úspěch. Tím by byl jednoznačně postup do vyšší divize. V cestě nám však nebude stát pouze Praga, ale také velmi silný tým Montrouge z Francie nebo nevyzpytatelné azerbajdžánky z Baku," vypočítává postupové šance sympatická blondýnka. Postupový klíč je zde stejný jako u mužů, tedy pouze první dva týmy z osmi zúčastněných. "Do Itálie s námi bohužel nedorazila opora zadních řad Klára Poloprutská, kterou nepustily pracovní povinnosti. Jinak je kádr snad již v pořádku," prozrazuje jedno z dvojčat Mejzlíkových, které však samo nenastoupilo k prvnímu finálovému utkání české ligy. "Měla jsem problémy s kolenem, ale snad budu fit. Po magnetické rezonanci jsem měla naordinován klid a rehabilitace. Pevně věřím, že budu k dispozici a pomohu aktivně ke kýženému postupu," končí optimisticky náš krátký rozhovor.

Na ten navazuje pohled z opačné strany tábora. HC Praga se bude snažit napravit výsledek z prvního finále české extraligy, kde Slavii podlehla po boji až po penaltách. "Samy jsme si dokázaly, že hrát se Slávií lze. To samo o sobě je pro nás důležité," říká Barbora Haklová, zástupkyně druhého týmu z hlavního města ČR. "Na pohár jsme připraveny a v plné síle. Jsem přesvědčena, že to, co jsme za celou sezonu natrénovaly, zde dokážeme prodat a zúročit v dobrý výsledek." Jaký by to byl? "Samozřejmě, kdo by si nepřál postoupit… zůstáváme ale na zemi a chceme jít od zápasu k zápasu", vidí vyhlídky svého týmu mladá reprezentantka, která se zřejmě chystá v příštím roce na zahraniční angažmá. "Nechci nic zakřiknout, ale pokud vše dobře půjde, mohla bych si v příští sezoně zahrát německou bundesligu v Mannheimu. To je však ještě daleko, teď se soustředím na zbytek sezony, kde chci být užitečnou oporou našeho týmu", říká na závěr rozumně Barbora. My budeme našim oběma celkům držet palce v bojích v Itálii, o kterých Vás budeme exkluzivně informovat.

-jam-

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Ostatní > Tři české týmy bojují tento týden v Evropě!!!
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...