Trojboj U21 s Rakouskem

9.4.2014

Trojboj U21 s Rakouskem

Praha - O uplynulém víkendu naše reprezentace U21 hostila juniorku Rakouska. Během tří dnů se naši mladí reprezentanti třikrát střetli s velmi silnými Rakušany.

Všechny tři zápasy jsme prohráli.  Nicméně máme za to, že je v prvé řadě nutné vidět více pozitivního než negativního. Jádro U21 ČR tvoří mladíci z loňské úspěšné U18. Tedy mužstvo samo o sobě je velmi mladé.  Proběhlé zápasy ukázaly, že mužstvo ze svého dobrého charakteru nic neztratilo a naopak je u hráčů vidět ochota na sobě a týmu pracovat. Zápasy odehrálo na cca 30 hráčů. Toto bylo způsobeno jednak tím, že chceme nyní pracovat s co možná nejširším kádrem (respektive máme možnost), tak aby byla vytvořena konkurence (což v minulých letech nebylo). Dalším důvodem bylo to, že jsme chtěli v rámci otevřenosti ČSPH, ač v reprezentačním termínu, vyhovět klubům s ohledem k jejich klubovým přípravám. Zvláštní poděkování tímto patří trenéru SKS Františkovi Stránskému, který vyšel členům U21 působícím v SKS vstříc a umožnil jim přípravu s U21. Taktéž je třeba ocenit i Bohemians Praha, který si jako jediný z extraligových klubů v dlouhodobě oznámeném reprezentačním termínu nenaplánoval přípravu. Zápasy s Rakušany odhalily výkonnostní rozdíl mezi našimi mládežnickými týmy, který bohužel koresponduje i s vrcholovými turnaji, které budou letos oba týmy hrát. Rakušané se letos zúčastní ME U21, divize A, kdežto naši junioři se zúčastní ME U21, divize C. Během 10 let nám Rakušané velmi utekli. Netřeba však klopit hlavu, stojí před námi dlouhá a náročná cesta, která povede ke zlepšení. Musí však za tím být jen práce, práce, práce a zase práce, jak na poli oddílovém u výchovy mládeže, tak u samotného přístupu hráčů ke své osobní přípravě. Kde lze přidat hned je dlouhodobá bolest našeho hokeje a tím je fyzická připravenost.

Během těchto zápasů jsme chtěli hráče seznámit jednak s ofenzivním a defenzivním systémem hry, ale především se samotnou filozofií hry, kterou chceme praktikovat. Jak již bylo výše uvedeno jádro naší U21 tvoří hráči loňské U18, tomu odpovídá i věkový průměr sestavy z pátečního a sobotního utkání, kdy věkový průměr byl 18 let, v neděli pak činil 17,2 let. Nicméně, ani přes tuto zajímavost, nelze odepřít našim jižním sousedům jejich nespornou hokejovost a popřát jim mnoho úspěchů na ME U21 v Belgii 2014.

Ještě bychom tímto rádi poděkovali oddílu Slavia Hradec Králové za velmi příjemné přijetí při sobotním zápase v jejich novém a krásném svatostánku. Děkujeme.

Pátek 5.4.2014

0:2 (0:1) (Sestava: Zelenka, Soukup, Benda, Nocar, Hynek, Kolář V., Capouch, Hynčík, Průcha, Rozhon, Plochý, Železný, Lomský, Holub, Svatoň, Bárta)

Sobota 6.4.2014

1:6 (0:3) (Sestava: Karnold, Soukup, Benda, Nocar, Kolanda, Kolář V., Capouch, Hynčík, Uhlíř, Čvančara, Rozhon, Plochý , Lomský, Bárta, Rychetník) 

Neděle 7.4.2014

0:4 (0:1) (Sestava: Větrovský, Soukup, Dubina O., Hynek, Kopřiva, Jandík, Capouch, Průcha, Rozhon, Plochý, Beneš, Svatoň, Urbanec)

S pozdravem 

Trenéři Ludvík, Babický 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...