Trophy v Dublinu bylo pro sešívané kluky stříbrné

30.5.2015

Ve dnech 22.5.-25.5.2015 probíhalo v Dublinu EuroHockey Club Champions Trophy, kam
jsme se probojovali z Rakovníka 2014. Naši muži hráli ve skupině A, kde měli za soupeře: Whitchurch/WAL/, Atasport/AZE/, Amsicoru/ITA/.

První zápas 22.5.2015 jsme hráli s Atasportem. Naposledy když jsme v Praze na Challenge I. hráli spolu, nás Atasport porazil 7:3, proto byl tento první  zápas velmi důležitý a také velmi opatrný. Byla znát nervozita a z prvního gólu se radoval soupeř. Hru jsme pomalu vyrovnávali a poločas 2:1 pro soupeře.
Ve druhé půli jsme začali hrát konečně svoji hru, stav srovnali a výsledek 2.2 byl pro obě mužstva spravedlivý. Po prvním dni jsme si připsali 2 body.

Druhý den 23.5.2015 nás čekala S.G. Amsicora s reprezentantem ČR Richardem Kotrčem. Začátek byl
o něco lepší než proti Atasportu, poprvé se v Trophy prosadil Marek Svatoň, dařilo se i Kubovi Kyndlovi z rohů. Poločas 2:0 odpovídal naší převaze. Trochu jsme si to zkomplikovali v závěru, kdy jsme měli dva vyloučené. Amsicora pouze stačila upravit výsledek na konečných 5:2 pro SKS. Po druhém dni celkem 7 bodů.

Whitchurch HC na nás čekal 24.5.2015. Věděli jsme když vyhrajeme a přidáme i něco gólů navíc, tak bychom mohli v pondělí hrát finále. Toto jsme splnili a vyhráli 7:2. Kuba Kyndl trefil hattrick, Marek Svatoň dal góly dva, poté kapitán David Vacek přidal jeden a poslední v poslední vteřině Martin Hoffmann. Soupeř proměnil dvě pentalty. Vyhráli jsme a na rozdíl vstřelených branek jsme postoupili do finále.

V zápase po nás v naší skupině A / Amsicora vs Atasport / se rozhodovalo zda sestoupí Amsicora a Atasport když vyhraje a bude mít lepší skore než SKS půjde do finále. Nakonec Amsicora nesestoupila, Atasport obsadil ve skupině druhé místo za SKS.

Den D 25.5.2015 jsme nastoupili od 15h do finálového zápasu s SC Stroitel Brest. Začalo se hrát velmi opatrně, měli jsme mírnou převahu, kterou korunoval gólem Ander Ortega, nicméně jsme se neradovali dlouho, gól nepřidali a soupeř vyrovnal z rohu. Poločas byl za stavu 1:1. Nešla nám naše hra, nemohli jsme se propracovat do kruhu a když jsme měli roh, tak se nám nedařilo zakončit. Soupeř si vybojoval několik rohů, dva z nich proměnil. Ve finále jsme prohráli 3:1.

Před Trophy jsme si říkali, že super bude se první rok v Trophy udržet, ale že postoupíme tak vysoko
a přivezeme 10b do rakingu to nikoho ani ve snu nenapadlo.

Za celým výsledkem v Dublinu se skrývá mnoho dřiny s kondičním trenérem Markem, celková změna systému přípravy celého realizačního týmu a obrovské nasazení našich kluků.

Perlička na konec: holkám z místního pořádajícího klubu Three Rock Rovers HC i ostatním se strašně líbila naše rozcvička před zápasem tak, že si ji natáčeli.