Turnaj olympijských nadějí

29.5.2014

O víkendu 24.5.-25.5.2014 se v Praze na hřišti SK Slavia Praha uskutečnil turnaj Olympijských nadějí děvčat a chlapců U16.

V sobotu děvčata odehrála první dva přípravné zápasy proti slovenskému reprezentačnímu družstvu. První zápas náš tým předvedl slušný výkon a zvítězil přesvědčivým výsledkem 4:1. Střelkyně golů: Michaela  Kučerová, Monika Vybíralová, Kateřina Bubelová a Kristína Komárková.

Druhý zápas byl mnohem více vyrovnaný, gólové šance se objevovaly na obou stranách a v průběhu zápasu si slovenská děvčata začala vytvářet větší množství šancí a nebezpečných útoků, avšak i přesto si  nakonec vítězství 2:1 si připsal český výběr. Střelkyněmi toho zápasu byly: Michaela Kučerová a Anna Kolářová.

První den nám ukázal, že máme nadějný tým, který čeká ještě spousta práce hlavně v oblasti taktiky hry a způsobu provedení trestných rohů.

V neděli byly na programu opět dva zápasy. Od první minuty zápasu bylo jasné, že se naše děvčata poučila z herních chyb předešlého dne a byla si svoji hrou mnohem jistější. Sehranost týmu byla zase o kousek větší a tak celý první poločas patřil právě našim děvčatům. Ve druhém poločase se dostavila únava z předchozích zápasů a také částečné uspokojení z vysokého vedení v prvním poločase. I přesto se slovenským děvčatům podařilo vstřelit pouze jeden gól do naší sítě. Zápas skončil zaslouženým vítězstvím 6:1. Góly: Adéla Jelenová 2x, Kristína Komárkova, Denisa Vyletová, Michaela Kučerova + jeden vlastní gól.

Na posledním zápase bylo znát, že se jedná již o čtvrté utkání. Tempo hry bylo o poznání pomalejší než v předešlých zápasech a tak se nebylo čemu divit, že tlak slovenských děvčat, který vyvíjela slovenská děvčata od samého začátku hry, vyústil v první gol do naší sítě. Druhý poločas se dohrál v poklidném tempu a byl velice vyrovnaný. Výsledek 2:2 mluví za vše. Naše góly: Anna  Kolářová (penalta), Kristína Komárková.

Kamila Dukátová

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U16 dívky > Turnaj olympijských nadějí