Tým mužů před Hockey Series Open

9.8.2018

Reprezentace mužů se připravuje na nadcházející turnaj, který odehraje v Polsku na přelomu srpna a září.

V týmu mužů, na rozdíl od ženského výběru, zůstal kompletní realizační tým, který vedl reprezentaci v předchozích letech. Muži dostali po skončení české extraligy tři týdny volna, aby načerpali síly i chuť na další přípravu a hokej. 

Trenér Petr Troníček vybral 37 hráčů do širší nominace, ze kterých nakonec z různých důvodů zbylo 20 hráčů a 3 gólmani. Příprava je zaměřena jak na hokejové tréninky, tak i na kondiční. Na konci července se muži utkali s týmem Ukrajiny a změřili síly na hřišti SK Slavia Praha. 

Zápasy skončily z pohledu českého týmu 0:4, 2:5 a 6:6.

Zápasy hodnotí hlavní trenér Petr Troníček: "Jak vypovídají výsledky, náš výkon se zápas od zápasu zlepšoval. Postupně jsme zlepšili herní systém s balónkem i bez balónku. V posledním zápase se nám podařilo dohnat tří brankové manko a srovnat při hře bez brankáře. Bohužel jsme dostávali lehké góly – musíme zapracovat na defenzivní činnosti během protiútoků."

Další víkend byly na programu přípravné zápasy s Itálií. Výsledky: 1:4, 0:2 a 2:4.

"Italové přijeli s rozdílnou taktikou než Ukrajina, zvykat jsme si museli především na jiný defenzivní systém. V prvním zápase jsme si nedokázali poradit s osobní obranou a italskou rozehrávkou. Do druhého zápasu jsme nastoupili s mnohem lepší obranou a hráli jsme s Italy vyrovnaný zápas. Bohužel se nám nepodařilo proměnit šance, a tak jsme opět prohráli. Poslední zápas byl velice náročný, jednak kvůli 40 stupňům na hřišti, ale také kvůli zranění. Měli jsme pouze tři hráče na střídání, ale přesto jsme byly vyrovnaným soupeřem. Výsledek 2:4 neodpovídá dění na hřišti, rozhodně jsme si zasloužili alespoň remízu." popisuje utkání Petr Troníček.

Další kemp čeká tým týden před odletem do Polska, kde bude zveřejněna konečná nominace.

Hockey Series Open, Polsko 25. 8. - 2. 9., soupeři: Italie, Kypr, Polsko, Litva, Ukrajina.

 

Veronika Decsyová

 

 

 

Loading...

Hockey Series Open 1. kolo, Polsko

Loading...

Hockey Series Open 1. kolo, Polsko

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...