Týmy U18 na přípravě v Rakousku

15.5.2018

Obě české reprezentace do 18 let odjely na prodloužený víkend do Vídně na přípravné zápasy proti Rakousku.

Chlapci se připravují na Mistrovství Evropy B divize, které odehrají v létě v Cardiffu. Dívky čeká ten samý turnaj na domácí půdě v Rakovníku.

V pátek 11.5. se oba týmy společně vydaly na přípravu na stadion v Prateru, kde odehrály každý tři zápasy. Chlapci v prvním zápase nestačili na soupeře a i přes příznivý výsledek o poločase nakonec prohráli 2:3. Branky vstřelil Jiří Kulička a Štěpán Lalík. Ani druhý zápas nedopadl pro český výběr dobře, opět prohráli o kuličku 1:2 a jediný český gól vstřelil Štěpán Klaban. Těsného výsledku se držely oba týmy i do třetice. Bohužel opět bylo větší štěstí na straně Rakouska, 3:4. Gól dal Tomáš Vodenka a druhou branku si připsal Jiří Kulička, třetí gól Jakub Hofman.

Dívky v úvodním pátečním zápase remizovaly 3:3. Trefily se Lucie Duchková, Lucie Dolívková a konečnou remízu vybojovala Tereza Holubcová. Druhý zápas začal lépe pro české barvy, do vedení poslala tým Lucie Duchková. Od té doby se hrálo nahoru dolů a diváci viděli plno neproměněných šancí. Ke konci zápasu jako by našim svěřenkyním došly síly a dvakrát inkasovaly. Zápas skončil 1:2. Vítězství se dočkaly dívky až v posledním zápase. Ten začal nejprve velice opatrně a ani jeden tým se nedostával do větších šancí. Do vedení se dostalo Rakousko. Češky byly lepší a zasloužené vyrovnání zařídila Lucie Duchková po přihrávce Karolíny Hanzlové. Ta se později sama prosadila backhandem a dala gól na konečných 2:1. Na konci zápasu byla ještě příležitost zvýšit skóre, avšak roh gólem neskončil. 

Oba týmy mají za sebou již velkou část přípravy. Přes zimu trénovaly v Nymburku především atletiku a techniku. Proto byly tyto tři přípravné zápasy důležité pro návrat do velkého hokeje. Týmy zkoušely nové věci, sehrávaly se a kromě pozitivních věcí si ze zápasu odnesly také chyby, na kterých budou na dalších trénincích a kempech s trenéry pracovat.

Pokud chcete sledovat cestu chlapců, sledujte jejich facebook zde. Stránky dívek zde.

 

Veronika Decsyová

Loading...

Mistrovství Evropy chlapců II U18 2018 - Cardiff (Wales)

Loading...

Mistrovství Evropy chlapců II U18 2018 - Cardiff (Wales)

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...