U16 Bologna: Nadšení bylo silnější než únava!

9.7.2014

Bologna - Vítězství touhy nad únavou - tak by se dala charakterizovat výhra české šestnáctky nad Rakouskem.

ČR - Rakousko 1:0
G: Bubelová

Po dnešní dlouhé cestě autobusem do italského města Bologna a zmatcích s rozlosováním turnaje díky odhlášení Běloruska, naše děvčata nakonec nastoupila již dnes od 19hod k zápasu s Rakušankami.

V prvním poločase si vytvořila hned několik velice slibných golových šancí, ale bohužel se nám nedařilo jejich přesné zakončení. Ke konci poločasu jsem polevily a díky tomu si Rakušanky vytvořily také pár slibných šancí v podobě 3 rohů rychle za sebou jdoucích, které však naše golmanská opora Tereza Kopřivová s přehledem vychytala.

Do druhého poločasu jsme vlétly více než dobře a tak již ve 2. minutě po individuální akci Anny Kolářové, kterou s přehledem zakončila Kateřina Bubelová, naše česká děvčata vedla 1:0. I nadále jsem si vytvářely herní tlak na soupeře, který nám přinesl spoustu dalších golových šancí a však bez úspěchu zakončení. Posledních 10 minut bylo pro  český tým nekonečných, ale i přes velké šance Rakušanek, jsme vedení 1:0 udržely a tak se radujeme z prvních 3 získaných bodů do naší tabulky.

Zítra nás čeká zápas s Italkami od 18hod.