U18 Chlapci - Česko x Rakousko

8.5.2011

Ve svém prvním zápase v Bratislavě na turnaji olympijských nadějí nastoupila naše U18 chlapců proti stejně starému soupeři z Rakouska.

Zápas začal velkou šancí F. Rozhona, který po špatném zpracovaní netrefil prázdnou branku. Přispěl k tomu také fakt, že se hraje na vodní umělé trávě, ale bohužel bez vody. Vzápětí soupeř trestal z protiútoku první vstřelenou brankou. Po několika šancích našich mladíku přišel opět trest v podobě gólu do naší sítě. Výsledkem 0:2 ve prospěch našich rakouských sousedů skončil první poločas.

Ve druhém poločase naši mladíci zatlačili soupeře do defenzivy, což vyústilo v naši první branku, vstřelenou Václavem Průchou. Bohužel také naší poslední brankou v tomto utkání. Do konce zápasu si naši borci vytvořili spousty šancí, ale bez užitku. Naopak soupeř trestal hrubé chyby, které vyústili v konečný výsledek 1:5. Nutno podotknou, že výsledek neodpovídal průběhu hry.

Dnes naši mladíci sehráli přátelský zápas se slovenskou reprezentací z důvodů neúčasti slovinského družstva, který skončil naší výhrou 5:2.