U18: Dvě prohry znamenají komplikace v boji o postup.

6.7.2015

Mori, Calais - Smolné pondělí - dvě porážky si připsaly české juniorské reprezentace na svých kontinentálních šampionátech. Kluci nestačili na Poláky, děvčata na Litevky.

Holky

ČR U18 - Litva 0:1 (0:1)
B: 33. Juraite (TR)

Infografika k utkání zde.

Komentář z Mori z FB stránky týmu: Zapas od 16:30 s Litvou byl tezky od zacatku. My se ale snažily co nejlépe koncentrovat a do zápasu jit s nadhledem. Začala 1. minuta zápasu a my uz začínaly mit problémy. Hrály jsme zbrkle, vubec jsme si nerozuměly - 38 stupňů na hřišti tomu moc nepomohlo. Snažily jsme se uklidnit, přehrát je a hrat hokej co umíme, jenže bohužel se nám nedařilo dostat z naši poloviny. A pak to přišlo, po našem menším zkratu na jejich polovině, Litevky získaly rychlý protiútok a to se nám stalo osudným. Získaly roh, který se jim podařilo šikovně rozehrát a 3 minut před koncem 1. poloviny, balónek padá do naši sítě. Poslední polovinu jsme udělaly menší změny v sestavě a i přes neustálý tlak na soupeřovu obranu se nám nepodařilo skórovat. Velkou zasluhu na tom melo také 5 nepromenenych rohu. Stavem 1:0 pro Litvu končí naše utkání. Teď nám nezbývá nic jiného než porazit Polsko - to nám stále může zajistit postup do semifinále.

Kluci

ČR U18 - Polsko 2:4 (1:2)
B: 4. Zuna, 64. Bodnár - 11., 35. Golabek, 43. Neugebauer (TR), 57. Nowakovski

Komentář k utkání přímo z místa dějiště z FB: Prvni zapas na turnaji zacal velmi slibne, kdyz jsme se hned zkraje dostali do vedeni diky golu Cenka Zuny. Souper se nemohl dostat do zapasu a my, vcele se skvele chytajicim Vetrovskym, jsme si dokazali poradit s kazdym jejich utokem. To bohuzel netrvalo dlouho. Nejprve vyrovnali na 1:1 a v posledni minute prvniho polocasu se jim podarilo dostat se do vedeni 2:1.

Nase kluky to ocividne zaskocilo a druhy polocas nezacal moc dobre a brzy jsme prohravali uz 4:1. Kluci to ovsem nevzdali a na polskou branku, hlavne i diky tomu, ze na tom byli podstatne lepe fyzicky, se valil jeden utok za druhym. Stacilo to ale jen na kosmetickou upravu vysledku na konecnych 2:4 brankou Krystofa Bodnara. Zitra nas ceka Svycarsko v 11:00, ktere dnes porazilo Rakouskou vysoko 4:0.

-jam-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 chlapci > U18: Dvě prohry znamenají komplikace v boji o postup.