U18 holky ME Praha - Češky hnaly Wales a vyhrály svou skupinu!!

12.7.2011

Praha - Svěřenkyně prošedivělého trenéra Petra Nováka dnes ukázaly pravé srdce. Výkon, který předvedly, bral dech téměř pěti stovkám diváků v pražském Edenu. Češky zaslouženě vyhrály jak utkání proti Walesu, tak i celou svou základní skupinu. Ve čtvrtek je v souboji o všechno čeká nelehký soupeř - Rusko.

České reprezentantky začaly za slunečného počasí zhurta. Bára Tichá už ve druhé minutě svou šikovností vybojovala první trestný roh v utkání. Češky ukázaly, že jim tato standardní situace dělá v průběhu turnaje problémy a nepovedlo se jim skórovat ani tentokrát. Neúspěšná byla střelou do brankařky Hanzlová. Agilní Vorlová se o minutu později dostala do velké šance, ale opět neprostřelila dobře stojící waleskou golmanku. Tichá byla při chuti a v páté minutě se dostala do další šance. Následoval druhý český roh, který však opět zůstal nevyužit. Jako přes kopírák se do další šance drala Vorlová, ale z krásné individuální akce byl jen dlouhý roh. Naše reprezentantky nepouštěly hosty z Walesu téměř ze své poloviny, na hřišti dominovaly. To jasně deklarovala v desáté minutě Decsyová, která se po otočce ala Zinedin Zidane ocitla tváří v tvář waleské brankařce. Tentokrát ji Veronika i překonala, nicméně proti změně skóre se postavila branková konstrukce. V jedenácté minutě vyletěly české ruce radostně vzhůru, nicméně jen na pár pikosekund. Branka z trestného rohu nemohla být uznaná, protože míček po rozehrání neopustil střelecký kruh. Walesanky se poporvé dostaly na naši polovinu až v patnácté minutě, Čecháková však byla na místě. Devět minut před koncem poločasu však už udeřilo na správné straně. Laciná se nebojácně prodrala do střeleckého kruhu, její střelu vyrazila waleská golmanka jen k volné Kláře Srnové, která rozvlnila síť v brance za jejími zády - 1:0!! Zřejmě ztráta koncentrace po vstřelené brance vedla k dalšímu ojedinělému útoku Walesanek a následnému trestnému rohu. Když střelu na čáře zastavila Neplechová jen nohou, bylo jasné, co bude následovat - penalta. Skvělý semafor Čechákové však způsobil další erupci české radosti jak na hřišti, tak na tribuně - stále vedeme!! Do konce poločasu se naše hráčky dostaly už jen k dalšímu trestnému rohu, ze kterého se nic nepovedlo vytěžit. Do kabin tak hráčky s lvíčkem na prsou putovaly za příznivého stavu 1:0.

Druhé dějství začalo opačně než to první. Už ve třetí minutě Walesanky neproměnily trestný roh, kdy se jim nevyvedla kombinace. Následně Hanzlová z brejku zahrozila, gól jí však nebyl souzen. Tentokrát trefila dobře vyběhnutou brankařku Walesu. Naše hráčky dostaly své soupeřky pod tlak i o dvě minuty později, kdy zakombinovala Tichá se Srnovou a zakončující Decsyová, která vybojovala trestný roh. Naše dívky však pohrdly i tímto, v utkání již sedmým, rohem. Od této chvíle se naše dívky především věnovaly bránění příznivého výsledku. V 11.minutě zakročila dnes skvělá Čecháková - lapila nebezpečné přečíslení hráček ze země draků. O šest minut později byla hradecká odchovankyně opět na místě, stejně jako v několika dalších nebezpečných situacích v českém střeleckém kruhu. Teplota na hřišti stoupala nejen díky sluníčku, ale zejména díky tomu, že ostrovanky začaly přikládat polínka do kotle svých šancí. Posledních deset minut přineslo několik horkých chvilek, včetně dohrávaného rohu v poslední minutě utkání. Střela jedné z vytáhlých útočnic Walesu však skončila těsně mimo svatyni, kterou hlídala dnes bezchybná kouzelnice Čecháková.

Závěrečný hvizd dal spoušť emocím českých hráček. Jejich vítězné kolečko bylo symbolem týmového výkonu. Právě ten rozhodl o dnešním výsledku. Právě ten byl tím rozdílem oproti včerejšku. Právě ten přinesl vítězství ve skupině. A týmový duch bude zapotřebí i ve čtvrtek v 15 hodin. To české reprezentantky nastoupí proti týmu Ruska. Zápas to bude zřejmě vyrovnaný a rozhodovat budou drobnosti, detaily, chyby... My věříme, že Češky budou šťastnějším týmem. Týmem s velkým "T". Všichni budou muset táhnout za jeden provaz. Přidáte se i Vy??!!

Za český tým Vám mohu jen poděkovat za účast  v hledišti. Dodaly jste hráčkám sílu, kterou budou potřebovat i v nejdůležitější okamžik celého turnaje. Ve čtvrtek v patnáct hodin. V semifinále turnaje. V utkání, které může rozhodnout o postupu do elitní divize ME. Neváhejte a doražte!!!

-jam-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 dívky > ME U18 dívky > 2011 > Články > U18 holky ME Praha - Češky hnaly Wales a vyhrály svou skupinu!!