U18 holky ME Praha - Češky po smolném výkonu nakonec udolovaly bod.

11.7.2011

Praha - Zaplněné tribuny donesly české hráčky k bodu v utkání s Litvou. Veronika Decsyová vyrovnala minutu před koncem zápasu a Češky budou zítra bojovat o první místo ve skupině s Walesem.

Zápas začal. Prvních pět minut hrajeme systém, který jsme tak usilovně trénovaly, ale po pár neproměněných šancích přišla ta nepříjemně pravdivá věta „nedáš, dostaneš“. Roh pro Litevské hráčky po kulaté hokejce naší obránkyně. Bohužel i tato hráčka se nešťastně zavinila i o následující písknutí, kdy kulatou hokejkou znovu zasáhla míček. Rozhodčí bez přemýšlení ukazuje penaltu.

Do branky se opět postavila česká gólmanka Barbora Čecháková, která bohužel proti této střele neměla šanci. Míček míří na pravou stranu pod hokejku naší brankářky. Prohráváme 0:1. České hráčky neotálí. Zkouší to ze strany, zkouší to středem, ale bohužel na stavu nic nemění. Po obrovském množství rohů, které se nám nedaří proměnit, však neztrácíme naději. Na hřišti máme jasnou převahu. Naneštěstí pro nás, se nám smůla lepí na paty. Do šaten tedy odcházíme s nepříznivým stavem 0:1 pro Litevský tým.

Druhý poločas opět tlačíme. Bohužel všechny větší akce končí na hokejkách našich soupeřek. Jedna akce z mnoha. V kruhu opakovaně sekají litevské hráčky a rozhodčí odpískává penaltu v náš prospěch. Štěstí nyní vyzkouší talentovaná hráčka Kateřina Laciná. Bohužel jen nešťastně trefuje tyč. Nevzdáváme se a jedeme dál!!

První žlutou kartu utkání dostává litevská hráčka, která úmyslně hrála bez vzdálenosti 5 metrů. Ani ne dvě minuty poté se ukazuje, jak nešťastný pro nás tento zápas byl. Litevská hráčka táhne míček po zobáku u postranní čáry, naše hráčka dává hokejku z boku před ní a zasahuje míček. Výsledek tohoto "souboje"? První žlutá kartu, o kterou se zasluhuje Klára Hanzlová. Po zákroku, který bychom těžko hledaly za hranicí pravidel. Tribuny bouří, nikdo nechápe za co jsme odměněny žlutou kartou.

Neklesáme však na mysli. Další neštěstí na české straně. Litevský tým rozehrává a aby nedošlo k porušení pravidel couvá česká hráčka dále od míčku. Místo ní se vrhá do obranného zákroku záložnice Veronika Decsyová. Dostává téže žlutou kartu za nedodržení pěti metrů. Kdo by si myslel, že karet již bylo víc než dost, strnul by úžasem. Po vzájemném souboji mezi hráčkami, padá k zemi obránkyně Tereza Kubů. Za tento souboj dostává zelenou kartu. Konec? Ani zdaleka ne. Další ránu nám zasazuje rozhodčí, která naprosto stejný zákrok, kterého se dopustila před pěti minutami Klára Hanzlová píská znovu. Opět žlutá karta. Tím, ale nekončíme dámy a pánové. Stejný zákrok, stejný postup, stejné ocenění. Čtvrtá žlutá karta pro naše děvčata. Na trestné lavici se nám tedy vystřídaly čtyři hráčky. Klárá Hanzlová, Veronika Decsyová, Anna Vorlová a poslední Anna Kolářová.

Český trenér volá na hřiště. Ještě jedna žlutá karta a kontumačně prohráváme zápas. Stlemujeme se tedy jako tým a bez většího faulování držíme české řady seč nám síly stačí. A udržujeme to. Za pár minut už jsme opět v plném počtu. A teď nastává chvíle pravdy. Posledních cca. 8 minut do konce utkání. České hráčky se dostávají k rohu. Míček letí na naší chytačku, ale bohužel se rozskákává. Následuje rychlý pas na Lucii Ledvinovou a z voleje pálící Kristínou Rýcovou, která bohužel trefuje pouze českou hráčku. Minutu poté další roh. Opět odskočený balonek. Hráčkám se nevede. Zkouší to všechny. Další roh, střela Kateřiny Laciné končí pouze u obránkyň. Další a další rohy, která přicházejí vniveč.

Půl minuty do konce utkání. Další roh pro český tým. Po střele, nahrávce a kličce se míček dostává k Veronice Decsyové, která střelou k tyči dává první gól pro český tým!!! Radost na tribuně, na lavičce a na tvářích našich děvčat . Jsme zpátky ve hře!!

Konečně přišel natolik očekávaný gól, který zvedá naději v českých hráčkách. Do konce utkání se však již nic nemění a tak si odnášíme ze smolného zápasu pouho pouhý jeden bod. Těžko popsat co se v nás hráčkách mísilo. Chvíli hořkost a výčitky rozhodčím. Ale nakonec si přeci jen musíme připustit, že ta chyba je především v nás. Největší problém nám dělají rohy a zakončení v koncovkách. Víme, co do příště zlepšit.

Pro nás je zítřejší zápas jasný. Musíme vyhrát. Musíme do toho dát vše co je v našich silách. Ukážete i vy, jak velké srdce mají čeští fanoušci a přijdete nás podpořit již po třetí od 17:00 proti Walesu?

Přijďte, fanděte, držte nám pěsti. Český tým si to přece zaslouží!!

Český tým

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 dívky > Archiv akcí > ME U18 dívky > 2011 > Články > U18 holky ME Praha - Češky po smolném výkonu nakonec udolovaly bod.

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...