U18 holky ME Praha - Dvě branky přinesly sladkou výhru.

10.7.2011

Praha - První utkání českých bojovnic se lvím srdcem přineslo premiérové tři body do tabulky naší skupiny. Hráčky ze srdce Evropy si pochutnaly na švýcarském desertu a dvěma brankami znemožnily soupeřky. Brankařka Čecháková dokázala, že ve své kategorii patří mezi nejlepší na světě a nepustila jedinou střelu za svá záda.

Začátek zápasu začal velmi opatrně. Se švýcarskými hráčkami se oťukáváme navzájem bez větších šancí. Hra se přesunová ze strany na stranu. Občas zahrozíme v kruhu, ale bez zdárného efektu. 7. minuta první půle. Vybojovaly jsme si náš první roh dnešního utkání . Bohužel se nám ho nedáří proměnit. Nicméně za okamžik se jako blesk z čistého nebe proháčkovala mezi hráči ostřílená Klára Hanzlová, která si po tomto průniku vybojovala penaltu. Jmenovaná hráčka také dostala šanci na penaltovém puntíku. Ani tato možnost však nevedla ke změně stavu 0:0. Minutu poté si však výše zmíněná rakovnická ostrostřelkyně svou aktivitu zasloužila pochvalu. Střela puší k pravé tyčce bezvládné švýcarské brankářky znamená českou erupci emocí. Vedeme 1:0!!!! .Ve 28.minutě si vybojováváme druhý roh. Ke střele se připravuje Kateřina Laciná. Balónek posílá po zemi k tyčce na Veroniku Descyovou,ale ta bohužel doráží milimetr mimo branku. Stav zápasu je tedy pořád 1:0. Následně Švýcarky přebírají aktivitu - tlačí, presují. Zkoušejí to ze všech stran. Ale díky bravurním zákrokům gólmanky Čechákové, která brání svou svatyni jak to nejlíp dokáže, se na výsledku nic nemění. Odcházíme do šaten s výsledkem nakloněným v náš prospěch.

Nutno uznat, že hra byla více než vyrovnaná a tak bychom se nedivily, kdyby se úsilí švýcarských hráček vyplatilo. Po našem gólu jsme se malinko stáhly a občas nevěděly co dělat. První poločas byl vcelku únavný, ale i za podpory diváků jsme zvládly největší tlak. Nervozita na hráčkách byla víc než znatelná a to se projevovalo i na výkonu na hřišti.

Druhý poločas začal obdobně jako první. První velká šance začíná po pěti minutách od úvodního hvizdu. Bára Tichá nahrává míček mladičké Anně Kolářové, ta posílá přihrávku na Kláru Hanzlovou, která backhandovou střelou přestřeluje branku. Škoda.. Ve 13. minutě si švýcarský tým vysloužil první roh druhé půle. Střelu zblokují naše hráčky a míček úspěšně odpalují ven z naší třetiny. 22. minuta, rychlý brejk ze strany Švýcarek, kterým si zasluhují druhý roh. Po zmatku v našem kruhu, se k míčku dostala protihráčka a s hokejkou nad výši ramena , přesto vybojovává penaltu , když nastřeluje naší obránkyni. Druhá penalta v utkání, bohužel pro naše protihráčky. Naštěstí ani tato střela nebyla nikterak zdařilá. Švýcarská hráčka minula bránu o cca. čtvrt metru. Další rychlý útok v náš prospěch. Střelu backandem si nyní vybrala Kateřina Laciná, která také netrefuje bránu. 29. Minuta. Další roh pro české slečny. Bohužel bez zdárného zakončení. Míček brankářka chytá ve středu branky. Na druhé straně se švýcarská hráčka dostává do kruhu, kde její útok blokuje opora obraných řad Barbora Čermáková. Kdo by si myslel, že se do konce utkání již nic nezměnilo, mýlil by se. Čtyři minuty před koncem následuje další roh pro český tým. Střela puší mířená nahoru, tečovaná střela a radost ve tváři Moniky Kubů. Zastavuje se čas. Rozhodčí dochází do středu hřiště a radí se zda tento gól uznat. Jedna z rozhodčích namítá, že střela byla vysokou holí. Po pár prohozených větách, se ale otáčí a s rukama před sebou druhý gól dnešního zápasu uznává. Vedeme 2:0!!! Do konce utkání se již nic nezměnilo a tak si české hráčky odnášejí tři body za vítězství . Vydřené tři body. Tři body, které nám dali víc než zabrat. Tři body, které jsou pro nás nadějí i cennou kořistí. A máme je i díky Vám, přátelé, kamarádi, známí, kteří jste náš přišli podpořit do hlediště.

Přijďte fandit českým hráčkám i zítra od 17:00 proti Litvě a my se Vám odměníme naší bojovností!!!

Za celý náš tým děkujeme!

Český tým U18

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 dívky > ME U18 dívky > 2011 > Články > U18 holky ME Praha - Dvě branky přinesly sladkou výhru.