U21 kluci - Komplikace jménem Turecko

26.7.2014

Hradec Králové - ČR - Turecko 0:4.

Předposlední den v Hradci Králové, v dějišti letošního Mistrovství Evropy divize C, nepřinesl žádné výraznější změny. Jako klasicky se připravovalo na podvečerní zápas, ať už formou videí a porad, či teambuildingu v nedalekém parku. Příprava na zápas, který by mohl rozhodnout o naší finálové pozici. Pokud se vyhraje, budeme moci s předstihem slavit vítězství na tomto ME, pokud by se prohrálo, značně bychom si zkomplikovali celkové vítězství a i postup, remíza by takřka nic neřešila a vše by se rozhodovalo v sobotu. My ale do každého zápasu jdeme s tím, že vyhrajeme a ani zápas s Tureckem není výjimkou. Turci jsou spolu s námi jasní adepti na postup a tento souboj bude jistě patřit mezi nejlepší zápasy turnaje. Jen škoda, že náš tým trošku kosí zranění, ať už to je stehenní sval Lukáše Bendy a Martina Capoucha, nebo naražená záda Václava Čvančary.

Do zápasu šli kluci značně nabuzeni a s touhou vyhrát. Bohužel od začátku náš tým tahal za kratší konec. Turci byli ve většině aspektech hry lepší, byli rychlejší, techničtější a měli stejný cíl, výhru. Junioři drželi dlouho bezbrankový stav, ale ve 22. minutě se z rohu prosadil turecký hráč. Do šatny šli tedy naši s nelichotivým skórem 0:1. Do druhé půle vstoupil tým s touhou otočit zápas a na hřišti to bylo vidět. Bojoval, nedával protihráčům moc šancí a snažil se s vývojem zápasu něco udělat. Bohužel ne vždy stojí štěstí na naší straně, jak se ostatně ukázalo v tomto zápase. Ve 45. minutě přidali Turci do naší sítě další gól, ale ani to nás nezlomilo. Pořád se makalo, ale kýžená branka na naší straně bohužel nepadla. Goly padaly pouze za záda Petra Větrovského, který proti nim byl spíše bezmocný. Co se dá dělat. Prohrálo se 4:0, ale na týmu bylo vidět, že chtěl vyhrát, snažil se, ale soupeř chtěl o malinko víc. O to víc budeme chtít my zítra!

Kvůli této prohře jsme na druhém místě, o bod za Tureckem a k postupu do B divize nám stačí ze zítřejšího zápasu i remíza, ale my chceme vyhrát! Zápas se Slovenskem není jen souboj o důležité body do tabulky a o postup, ale také derby, které se prostě musí vyhrát. Celý týden byla podpora vynikající a my za ni děkujeme! Pokud budete mít zítra ve 14:00 čas, neváhejte a přijeďte se podívat do arény Farářství a podpořte naše juniory v posledním utkání na ME!